11.09.2025 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayev və şöbənin aparıcı mühəndis proqramçısı Xalidə Məlikova 9-11 sentyabr 2025-ci il tarixlərində Gürcüstanın Kutaisi şəhərində keçirilən “Transport Bridge Europe-Asia” adlı 9-cu Polşa-Gürcüstan Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər.
Konfrans Polşanın Sileziya Texnologiya Universitetinin dəstəyi ilə Akaki Tsereteli adına Kutaisi Universiteti tərəfindən təşkil edilib.
Dünyanın qabaqcıl 8 ölkəsindən 20-dən çox nümayəndənin iştirak etdiyi konfransın plenar iclasında Tofiq Babayev çıxış edərək İSİ adından konfrans iştirakçılarını salamlayıb, 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək PLMO2026 beynəlxalq konfrans barədə məlumat verib və iştirakçıları konfransa dəvət edib. Eyni zamanda, PLMO2024 məqalələrinin “IEEE Xplore” elektron kitabxanasına daxil edildiyini və PLMO2025 məqalələrinin Springer nəşriyyatında çap ediləcəyini bildirib.
Xalidə Məlikova konfransda “Assessment of Transport and Logistics Sector Digitalization Level in the Republic of Azerbaijan” (Azərbaycanda nəqliyyat və logistika sektorunun rəqəmsallaşdırılması səviyyəsinin qiymətləndirlməsi) adlı təqdimatla çıxış edib.

Employees of the Institute of Control Systems took part in an international conference
Head of the International Relations and Innovations Department of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Tofig Babayev, PhD (Engineering), and Khalida Melikova, Lead Software Engineer of the Department, took part in the 9th Polish-Georgian International Scientific Conference “Transport Bridge Europe-Asia”, held in Kutaisi, Georgia, on September 9-11, 2025.
The conference was organized by Akaki Tsereteli Kutaisi University with the support of the Silesian University of Technology (Poland).
Speaking at the plenary session of the conference, which was attended by more than 20 representatives from 8 leading countries, Tofig Babayev greeted the conference participants on behalf of ICS, informed them about the PLMO2026 international conference to be held in Baku in 2026, and invited everyone to attend. He also announced that PLMO2024 conference papers had been included in the IEEE Xplore electronic library, and PLMO2025 papers would be published by Springer.
Khalida Melikova made a presentation at the conference on “Assessment of Transport and Logistics Sector Digitalization Level in the Republic of Azerbaijan.”