İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçiriləcəkdir
07 iyul 2021-ci il tarixində saat 10:00-da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası onlayn formatda Zoom platformasında keçiriləcəkdir. İclasda gündəlikdə qeyd edilən bir sıra məsələlər müzakirə olunacaqdır.
GÜNDƏLİK:
1. AMEA Rəyasət Heyətinin 10 iyun 2021-ci il tarixli 13/1 nömrəli qərarının icrası haqqında.
2. Laboratoriyalarda 2021-ci ilin 6 ayı ərzində görülmüş işlərin yekunlarına dair hesabatlar haqqında.
3. Azərbaycan Respublikasının Füzuli rayonunun Horadiz kəndi timsalında hazırlanmış "Ağıllı kənd" Konsepsiyası haqqında
4. Elm, təhsil və texnologiya problemləri üzrə Elmi şuranın 2021-2022-ci illər üçün iş planına dair təklif haqqında
5. Lütfi Zadə adına mükafatların təsis edilməsi haqqında təkliflər barədə.
6. AMEA-nın müxbir üzvü Qorxmaz İmanovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiyanın keçirilməsi haqqında.
7. Texnika elmləri doktoru, professor Oqtay Nüsrətovun 80 illik yubileyi haqqında.
8. İnstitutun əməkdaşlarına AMEA-nın Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin Fəxri Fərmanlarının təqdim edilməsi haqqında.
9. Patentə təqdim edilən işlərə aid koordinasiyası haqqında.
10. Elmi işçi V.V.Puşnovanın «Основы компьютерной грамотности» (Kompüter savadlılığının əsasları) adlı metodik vəsaiti haqqında.
11. 1.3 saylı laboratoriyanın aparıcı elmi işçi v.i.e., r.ü.f.d. R.M.Zeynalovun aparıcı elmi işçi vəzifəsində təsdiq edilməsi haqqında.

A regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems will be held
The regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems will be held online on the Zoom platform on July 7, 2021 at 10:00. The meeting will discuss a number of issues on the agenda.
AGENDA:
1. On the progress of implementation of the Decision of the Presidium of ANAS of June 10, 2021 № 13/1.
1. On the reports of the results of the laboratories’ work for the first six months of 2021.
1. On the "Smart Village" Concept developed on the example of the village Goradiz, Fizuli District of the Republic of Azerbaijan
1. On the proposal for the work plan of the Science Council on Problems of Science, Education and Technology for 2021-2022.
1. On proposals on establishment of awards named after Lotfi A. Zadeh.
1. On holding a scientific session dedicated to the 80th birthday of Corresponding Member of ANAS Gorkhmaz Imanov.
1. About 80th anniversary of Doctor of Technical Sciences, Professor Ogtay Nusratov.
1. On awarding Certificates of Merit of the Division of Physical, Mathematical and Technical Sciences of ANAS to the staff of the Institute.
1. On the harmonization of patent applications.
1. About the guidebook "Fundamentals of Computer Literacy" by the researcher V.V. Pushnova.
1. On appointing the acting Leading Researcher of Laboratory No. 1.3 R.M. Zeynalov, PhD in Mathematics as a leading researcher.