Dissertasiya şurasının elmi seminarının iclası keçiriləcəkdir
14 sentyabr 2021-ci il tarixində saat 15:00 -da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçılar:
1) Əliyev Elxan Telman oğlunun Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi «BMT-nin kənd təsərrüfatı və ərzaq təşkilatının nəzdində investisiya layihələrinin dəstəyinə və xidmətinə sərf olunan xərclərlə effektiv idarəetmə üsullarının və modellərinin işlənilməsi»;
2) Vəlicanova Gülnarə Məmmədağa qızının Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi “ Kanalları müxtəlif sxemlər üzrə bölüşdürülmüş hücrəli rabitə şəbəkələrinin xarakteristikalarının hesablanması alqoritmlərinin işlənməsi”

A meeting of the scientific seminar of the Dissertation Council will be held
A discussion of the following dissertations will be held at the meeting of the scientific seminar of the D1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) in the specialty 3338.01 - Systems analysis, control and information processing on September 14, 2021 at 3 p.m.:
1) "Development of effective management methods and models to support and service investment projects within the Food and Agriculture Organization of the United Nations" by Elkhan Telman Aliyev, specialty 3338.01 - "Systems analysis, control and information processing" for the degree of PhD in Engineering;
2) "Development of algorithms for calculating the characteristics of cellular communication networks with different channel partitioning schemes" in the specialty 3338.01 - "Systems analysis, control and information processing" by Gulnara Mamedaga Velijanova for the degree of PhD in Engineering.
The discussion will be held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the period of the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.