Dissertasiya şurasının elmi seminarının iclası keçiriləcəkdir
14 sentyabr 2021-ci il tarixində saat 15:00 -da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçılar:
1) Əliyev Elxan Telman oğlunun Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi «BMT-nin kənd təsərrüfatı və ərzaq təşkilatının nəzdində investisiya layihələrinin dəstəyinə və xidmətinə sərf olunan xərclərlə effektiv idarəetmə üsullarının və modellərinin işlənilməsi»;
2) Vəlicanova Gülnarə Məmmədağa qızının Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi “ Kanalları müxtəlif sxemlər üzrə bölüşdürülmüş hücrəli rabitə şəbəkələrinin xarakteristikalarının hesablanması alqoritmlərinin işlənməsi”

Состоится заседание научного семинара Диссертационного совета
14 сентября 2021 года в 15:00 на заседании научного семинара Диссертационного совета D1.20 при Институте систем управления (ИСУ) по специальности 3338.01 - Системный анализ, управление и обработка информации состоится обсуждение диссертационных работ:
1) «Разработка эффективных методов и моделей управления для поддержки и обслуживания инвестиционных проектов в рамках Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН» Алиева Эльхана Тельман оглу по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации» на соискание ученой степени доктора философии по технике;
2) «Разработка алгоритмов расчета характеристик сотовых систем связи с различными схемами распределения каналов» по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации» Гюльнары Мамедага гызы Велиджановой на соискание ученой степени доктора философии по технике.
Обсуждение будет проводиться в соответствии с «Требованиями», утвержденных решением Президиума Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г. об организации и проведении обсуждений на научных семинарах при диссертационных советах в условиях особого карантинного режима. Ссылка для участия: