"Riyaziyyatın tətbiqi məsələləri və yeni informasiya texnologiyaları” mövzusunda IV Respublika elmi konfransı keçiriləcəkdir
15 Oktyabr 2021
Sizi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26.01.2021-ci il tarixli 1764 nömrəli razılıq məktubuna əsasən təsdiq olunmuş “Ali təhsil müəssisələrində 2021-ci ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfrans, simpozium və konqreslərin siyahısı”na uyğun olaraq 09-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində keçiriləcək “Riyaziyyatın tətbiqi məsələləri və yeni informasiya texnologiyaları” mövzusunda IV Respublika elmi konfransında iştirak etməyə dəvət edirik.
1.Riyaziyyatın tətbiqi məsələlərinin aktual problemləri;
2.Sistemli analiz. Modelləşdirmə və idarəetmə;
3.İnformasiya texnologiyaları: problemlər, perspektivlər;
4.Təhsildə informasiya texnologiyaları.
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, rus, ingilis.
Konfransın formatı: əyani və ya onlayn – əlavə olaraq məlumat veriləcəkdir.
Konfrans materiallarının tərtibinə qoyulan tələblər:
Kağızın ölçüsü – A4
Boş sahə – hər tərəfdən 2 sm
Şrift – Times New Roman
Düstur –– Microsoft Equation
Şrift ölçüsü – 12 pt
Sətirarası interval – 1,15 sm
Abzas – 1,25 sm
Məqalənin adı – ortadan, böyük hərflərlə, qalın şriftlə
Müəllifin adı, soyadı, atasının adı – ortadan, qalın şriflə
İş yeri, şəhər, ölkə – ortadan, kursivlə
E-poçt ünvanı – ortadan, kursivlə
Açar sözlər (5–7 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Xülasə (60–80 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Həcmi – 5 səhifəyə qədər
Ədəbiyyata istinadlar
Ədəbiyyat siyahısı – kvadrat mötərizədə – əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Plagiat.pl şirkətinə məxsus StrikePlagiarism.com antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU.Konfrans materialları” toplusunda çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az saytlarında və eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir (Beynəlxalq seriya nömrələri İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line). Materiallar 05 noyabr 2021-ci il tarixinədək [email protected] (1 və 2-ci bölmələrə aid), [email protected] (3 və 4-cü bölmələrə aid) elektron poçtuna və ya əyani olaraq elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada aşağıdakı ünvanda qəbul olunur: AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Bakı küçəsi 1, Sumqayıt Dövlət Universiteti (I tədris korpusu), Riyaziyyat fakültəsi, Mühəndislik fakültəsi (otaq 307).

Состоится IV Республиканская научная конференция «Прикладные проблемы математики и новые информационные технологии»
15 Oktyabr 2021
Приглашаем Вас принять участие в работе IV Республиканской научной конференции на тему «Прикладные проблемы математики и новые информационные технологии», которая состоится 9-10 декабря 2021 года в Сумгаитском государственном университете в соответствии с «Перечнем международных и республиканских научных конференций, симпозиумов и конгрессов, проводимых в высших учебных заведениях в 2021 году», утвержденным письмом-согласием № 1764 Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 26 января 2021 года.
1. Актуальные проблемы прикладной математики;
2.Системный анализ. Моделирование и управление;
1. Информационные технологии: проблемы, перспективы;
2. Информационные технологии в образовании.
Рабочие языки конференции: азербайджанский, русский, английский.
Формат конференции: очная или онлайн — дополнительная информация будет предоставлена.
Требования к оформлению материалов конференции:
Формат бумаги – А4
Поля – 2 см с каждой стороны.
Шрифт – Times New Roman
Формулы – Microsoft Equation
Размер шрифта – 12 пт.
Межстрочный интервал – 1,15 см.
Отступ – 1,25 см.
Название статьи – по центру, заглавными буквами, жирным шрифтом.
Имя, фамилия, отчество автора – по центру, жирным шрифтом
Место работы, город, страна – по центру, курсивом
Адрес электронной почты – по центру, курсивом.
Ключевые слова (5–7 слов) – на азербайджанском, английском и русском языках
Резюме (60–80 слов) – на азербайджанском, английском и русском языках
Объем – до 5 страниц.
Ссылки на литературу
Ссылки – в квадратных скобках – в алфавитном порядке.
Материалы конференции после проверки в системе антиплагиата StrikePlagiarism.com компании Plagiat.pl будут опубликованы в сборнике «SDU.Conference Materials» и размещены на сайтах https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az, https://www.sdu.edu.az и в базе данных eLibrary.ru (международные серийные номера ISSN 2708-955X печатная версия, ISSN 2709-6033 он-лайн). Материалы принимаются до 5 ноября 2021 года по электронной почте [email protected] (для разделов 1 и 2), [email protected] (для разделов 3 и 4) или очно на электронных носителях и в печатном виде по адресу: AZ5008, г. Сумгаит, 43-й микрорайон, ул. Баку, 1, Сумгаитский государственный университет (I учебный корпус), математический факультет, инженерный факультет (каб. 307).