"Riyaziyyatın tətbiqi məsələləri və yeni informasiya texnologiyaları” mövzusunda IV Respublika elmi konfransı keçiriləcəkdir
15 Oktyabr 2021
Sizi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26.01.2021-ci il tarixli 1764 nömrəli razılıq məktubuna əsasən təsdiq olunmuş “Ali təhsil müəssisələrində 2021-ci ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfrans, simpozium və konqreslərin siyahısı”na uyğun olaraq 09-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində keçiriləcək “Riyaziyyatın tətbiqi məsələləri və yeni informasiya texnologiyaları” mövzusunda IV Respublika elmi konfransında iştirak etməyə dəvət edirik.
1.Riyaziyyatın tətbiqi məsələlərinin aktual problemləri;
2.Sistemli analiz. Modelləşdirmə və idarəetmə;
3.İnformasiya texnologiyaları: problemlər, perspektivlər;
4.Təhsildə informasiya texnologiyaları.
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, rus, ingilis.
Konfransın formatı: əyani və ya onlayn – əlavə olaraq məlumat veriləcəkdir.
Konfrans materiallarının tərtibinə qoyulan tələblər:
Kağızın ölçüsü – A4
Boş sahə – hər tərəfdən 2 sm
Şrift – Times New Roman
Düstur –– Microsoft Equation
Şrift ölçüsü – 12 pt
Sətirarası interval – 1,15 sm
Abzas – 1,25 sm
Məqalənin adı – ortadan, böyük hərflərlə, qalın şriftlə
Müəllifin adı, soyadı, atasının adı – ortadan, qalın şriflə
İş yeri, şəhər, ölkə – ortadan, kursivlə
E-poçt ünvanı – ortadan, kursivlə
Açar sözlər (5–7 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Xülasə (60–80 söz) – azərbaycan, ingilis və rus dillərində
Həcmi – 5 səhifəyə qədər
Ədəbiyyata istinadlar
Ədəbiyyat siyahısı – kvadrat mötərizədə – əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Plagiat.pl şirkətinə məxsus StrikePlagiarism.com antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU.Konfrans materialları” toplusunda çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az saytlarında və eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir (Beynəlxalq seriya nömrələri İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line). Materiallar 05 noyabr 2021-ci il tarixinədək [email protected] (1 və 2-ci bölmələrə aid), [email protected] (3 və 4-cü bölmələrə aid) elektron poçtuna və ya əyani olaraq elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada aşağıdakı ünvanda qəbul olunur: AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Bakı küçəsi 1, Sumqayıt Dövlət Universiteti (I tədris korpusu), Riyaziyyat fakültəsi, Mühəndislik fakültəsi (otaq 307).

IV Republican Scientific Conference "Applied Problems of Mathematics and New Information Technologies" will be held
15 October 2021
We invite you to participate in the IV Republican Scientific Conference on "Applied Problems of Mathematics and New Information Technologies" to be held at Sumgayit State University on December 9-10, 2021 in accordance with the "List of international and republican scientific conferences, symposiums and congresses to be held in higher educational institutions in 2021" approved by the letter of consent No. 1764 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated January 26, 2021.
1. Topical problems of applied mathematics;
2.Systems analysis. Modeling and control;
1. Information technologies: problems, prospects;
2. information technologies in education
Working languages of the conference: Azerbaijani, Russian, English.
Conference format: in-person or online - more information will be provided.
Paper formatting guidelines:
Paper size - A4
Margins - 2 cm on each side.
Font - Times New Roman
Formulas - Microsoft Equation
Font size - 12 pt.
Line spacing - 1.15 cm.
Indentation - 1.25 cm.
Paper title - centered, capital letters, bold.
Author's name, surname, patronymic - centered, bold font
Place of work, city, country - centered in italics
Email address - centered, italicized.
Keywords (5-7 words) - in Azerbaijani, English and Russian languages
Summary (60-80 words) - in Azerbaijani, English and Russian languages
Length - up to 5 pages.
List of references
References - in square brackets - are in alphabetical order.
After going through the StrikePlagiarism.com anti-plagiarism system of Plagiat.pl Conference Proceedings will be published in the collection "SDU.Conference Materials" and posted on the websites https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az, https://www.sdu.edu.az and in the database eLibrary.ru (international serial numbers ISSN 2708-955X printed version, ISSN 2709-6033 online). Materials are accepted until November 5, 2021 by e-mail [email protected] (for Sections 1 and 2), [email protected] (for sections 3 and 4) or in person on electronic media and in hard copy at the address: 1 Baku Street, 43rd microdistrict, Sumgayit, AZ5008, Sumgayit State University (I academic building), Faculty of Mathematics, Faculty of Engineering (office 307).