Dissertasiya işinin müzakirəsi keçiriləcək
7 yanvar 2022-ci il tarixində saat 15:00 -da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə  Elmi seminarının iclasında iddiaçı Əliyeva Arzu Qabil qızının Texnika  üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün yerinə yetirdiyi «Ali təhsil müəssisəsinin avtomatlaşdırılmış korporativ  alətinin arxitekturasının işlənməsi» mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsi keçiriləcəkdir.
Müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında keçiriləcək.

The discussion of dissertations will be held
Discussions of the dissertation “Development of the architecture of an automated corporate tool for a higher education institution” by Arzu Aliyeva for the degree of PhD in Engineering will be held at the meeting of the scientific seminar on specialty 1203.01- "Computer Science” of the Dissertation Council D1.20 at the Institute of Control Systems (ICS) at 3 p.m. on January 7, 2022.
The discussions will be held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.