Dissertasiya işinin müzakirəsi keçiriləcəkdir
12 aprel 2022-ci il tarixində saat 12:00-də iddiaçı Süleymanova Vüsalə Abdulla qızı tərəfindən 1203.01 – Kompüter elmləri ixtisasında Riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən “Sərhəd şərtinin vasitəsi ilə idarə olunan Qursa-Darbu sistemlərində optimallıq şərtləri” mövzusundakı dissertasiya işinin müzakirəsi keçiriləcəkdir.
Müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”  əsasında AMEA İSİ-də keçiriləcək.

The discussion of the dissertation "Optimality conditions in Goursat-Darboux systems controlled by a boundary condition" submitted by Vusala Suleymanova for the degree of PhD in Mathematics, specialty 1203.01 - Computer Science, will be held at 12 p.m. on April 12, 2022.
The discussion will be held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.