Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu Əsas Qrant Müsabiqəsini elan edir
23 May 2022
«Əsas Qrant Müsabiqəsi - 2022» - nin proqramı qabaqcıl texnologiyaların, kəşflərin və perspektivli inkişafların sayını artırmaq üçün nəzərdə tutulub. Bu müsabiqə elmi tədqiqatlardan tutmuş nümayiş layihələrə və innovasiyalara qədər geniş spektrli fəaliyyətləri dəstəkləyir. «Əsas Qrant Müsabiqəsi - 2022» -nin əsas məqsədi müsabiqə əsasında ayrılan maliyyə vəsaiti hesabına elmi səviyyəni yüksəltmək və yeganə meyar olan tədqiqatın elmi əhəmiyyətini rəhbər tutaraq alimlərin özləri tərəfindən təklif olunan mövzular üzrə tədqiqatları dəstəkləməkdir. EİF-in qrantları tədqiqat qrupları tərəfindən həyata keçirilən tədqiqat layihələrinə ayrılır. Perspektivli gənc alimlər, eləcə də öz elmi sahəsində lider olan tədqiqatçılar bu qrant üçün müraciət edə bilərlər. Müraciət edənlərin yaşı, eləcə də tədqiqatın tematik sahələri ilə bağlı heç bir məhdudiyyət yoxdur. Müsabiqədə iştirak etmək üçün layihələr 25 aprel 2022 – 30 iyun 2022 il tarixləri arasında qəbul olunacaq. Müsabiqənin nəticələrinin açıqlanması 2022-ci ilin sonunda planlaşdırılır. Layihələrin qəbulu üçün nəzərdə tutulmuş müddət ərzində qrant iddiaçılarına kömək və sualların cavablandırılması məqsədilə məsləhət seminarlarının keçirilməsi nəzərdə tutulub. Bu barədə əlavə məlumat Fondun internet səhifəsində (http://sdf.gov.az/az) dərc olunacaq. Müsabiqəyə təqdim olunduğu gündən etibarən, layihələrə baxılacaq və nəticələri barədə müsabiqə iştirakçılarına elektron qaydada məlumat veriləcəkdir.

Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan announces Basic Grant Competition
23 May 2022
The Basic Grant Competition - 2022 program is designed to increase the number of cutting-edge technologies, discoveries and promising developments. The competition supports a wide range of activities: from scientific research to demonstration projects and innovations. The main goal of the "Basic Grant Competition - 2022" is to increase scientific excellence through a competitive allocation of funding and to support research on topics proposed by scientists themselves, guided by the sole scientific relevance of the research. FRN grants are awarded for research projects carried out by research groups. Both promising young scientists and researchers who are leaders in their scientific field are eligible to apply for this grant. There are no restrictions on the age of applicants, as well as on the thematic areas of research. Projects for participation in the competition will be accepted from April 25, 2022 to June 30, 2022. Summarizing the results of the competition is planned for the end of 2022. Consultation workshops are planned during the project acceptance period to assist grant applicants and answer their questions. More information about this will be published on the Foundation's website (http://sdf.gov.az/az). From the day of submission of applications to the competition, projects will be reviewed and participants will be informed of the results electronically.