“İkinci Qarabağ müharibəsi: 44 günlük Zəfər salnaməsi” mövzusunda respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək
2-3 noyabr 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Müdafiə nazirinin rəhbərliyi ilə Milli Müdafiə Universitetində 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış qələbənin ildönümünə həsr olunan “İkinci Qarabağ müharibəsi: 44 günlük Zəfər salnaməsi” mövzusunda respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər tələblərə uyğun qaydada Milli Müdafiə Universitetinin ünvanına tezis göndərə bilər. Redaksiya heyəti tərəfindən müsbət rəy verilən tezislər toplu şəklində nəşr olunacaq.
Tezislər aşağıda göstərilən ünvana elektron şəkildə tədqim edilə və ya qeyd olunban e-mailə göndərilə bilər.
E-mail: [email protected]; [email protected].
Tezislərə qoyulan tələblərlə tanış olmaq üçün linkə keçid edə bilərsiniz:
https://isi.az/uploads/tezislərə qoyulan tələblər.docx
Vacib tarixlər:
1 oktyabr 2022-ci il – materialların elektron versiyasının təqdim edilməsinin son tarixi;
17 oktyabr 2022-ci il – konfransın proqramının göndərilməsi.
Əlaqə telefonları:
(55) 217 – 18 – 75 (WhatsApp)
(70) 478 – 38 – 92
(55) 787 – 72 – 27 (WhatsApp)
Ünvan: Bakı şəhəri, Şəfayət Mehdiyev küçəsi 136, Qızıl Şərq şəhərciyi, Müdafdiə Nazirliyinin Milli Müdafiə Universiteti, Hərbi Elmi Tədqiqat İnstitutu, Redaksiya şöbəsi.

Состоится республиканская научно-практическая конференция на тему «Вторая карабахская война: летопись 44-дневной Победы»
07 İyul 2022
2-3 ноября 2022 года под руководством Министра Обороны Азербайджанской Республики в Национальном университете обороны состоится республиканская научно-практическая конференция на тему «Вторая карабахская война: летопись 44-дневной Победы», посвященная годовщине победы в 44-дневной Отечественной войне.
Желающие принять участие в конференции могут направлять тезисы по адресу Национального университета обороны в соответствующем требованиям порядке. Тезисы, получившие положительные отзывы редакционной коллегии, будут опубликованы в виде сборника.
Тезисы могут быть представлены в электронном виде по адресу, указанному ниже, или отправлены на указанный адрес электронной почты.
E-mail: [email protected]; [email protected]
Ознакомиться с требованиями к тезисам можно по ссылке:
https://isi.az/uploads/tezislərə qoyulan tələblər.docx
1 октября 2022 года – крайний срок подачи электронной версии материалов;
17 октября 2022 года – рассылка программы конференции.
Контактные телефоны:
(55) 217 – 18 – 75 (WhatsApp)
(70) 478 – 38 – 92
(55) 787 – 72 – 27 (WhatsApp)
Адрес: г. Баку, ул. Шафаята Мехтиева 136, военный городок Гызыл Шарг, Национальный университет обороны Министерства обороны, Военный научно-исследовательский институт, редакционный отдел