ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək
21 sentyabr 2022-ci il tarixində saat 15:00-da İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcəkdir.
İclasda Esmira Vidadi qızı Mehbalıyevanın 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə “Heterogen serverli xidmət şəbəkələrinin tədqiqi üçün ədədi üsullar” (“Численные методы исследования сетей с гетерогенными серверами”) və Esmira Əli qızı Mustafayevanın 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə “İnternet kanallarında xidməti informasiyanın gizli ötürülməsi üsullarının və texnologiyalarının işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işləri üzrə avtoreferatın əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na (Əlavə 1.6) əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi keçiriləcək.

Regular meeting of the Dissertation Council will be held
A regular meeting of the ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems will be held at 3 p.m. on September 21, 2022.
The agenda of the meeting: consent to the publication on the rights of a manuscript of the abstracts of the dissertation "Numerical methods of research of service networks with heterogeneous servers" by Esmira Mehbaliyeva, specialty 1203.01 - "Computer science", and the dissertation "Development of methods and technologies for covert transmission of sensitive data over Internet channels" by Esmira Mustafayeva, specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing", determining the addresses to be added to the "List of organizations to which dissertation abstracts are to be sent" (Appendix 1.6), determined by the Commission, approving the date of the defense and the official opponents.