AMEA-nın müxbir üzvü Əsgər Abdullayevin həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş onlayn konfrans keçiriləcək
06 Yanvar 2023
6 yanvar 2023-cü il tarixində saat 16:00-da ( Bakı vaxtı ilə) AMEA-nın müxbir üzvü Əsgər Abdullayevin həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş “ƏSGƏR” sənədli filminin müəllifləri və iştirakçıları görkəmli alim, ölkəmizdə neft-qaz sənayesinin avtomatlaşdırılmasının təsisçisi Əsgər Abdullayevi xatırlayan hər kəsi Ə. Abdullayevin xatirəsinə həsr olunmuş onlayn konfransda iştirak etməyə dəvət edirlər.
Konfransın proqramı aşağıdakı kimidir:
16:00. Qonaqların təqdim olunması
16:15. “Əsgər” sənədli filmin izlənilməsi
17:00. Dostların və həmkarların çıxışları
17:30. Filmin müəllifləri və iştirakçıları ilə sual-cavab sessiyası
18:00. Konfransın yekunlaşdırılması
Online konfransın təşkilatçısı:
Moskvada yaşayan Azərbaycanlıların Milli-Mədəni Muxtariyyət (MMM) təşkilatının dəstəyi ilə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu

Состоится онлайн-конференция, посвященная жизни и творчеству члена-корреспондента НАНА Аскера Абдуллаева
06 Yanvar 2023
Авторы и участники документального фильма “Аскер”, посвященного жизни и творчеству члена-корреспондента НАНА Аскера Абдуллаева, приглашают всех, кто помнит выдающегося ученого, основоположника автоматизации нефтегазовой промышленности в нашей стране Аскера Абдуллаева, принять участие в посвященной его памяти онлайн конференции, которая состоится 6 января 2023 года в 16:00 (по бакинскому времени).
Программа конференции:
16:00. Представление гостей
16:15. Просмотр документального фильма ”Аскер"
17:00. Выступления друзей и коллег
17:30. Сессия вопросов и ответов с авторами и участниками фильма
18:00. Подведение итогов конференции
Организатор онлайн конференции:
Институт систем управления Министерства науки и образования АР при поддержке организации Национально-культурной автономии (НКА) азербайджанцев, проживающих в Москве