“Azərbaycan dilinin İKT problemləri, İKT-nin Azərbaycan dili problemləri” adlı respublika elmi-praktiki konfrans keçiriləcək
13 Fevral 2023
21-22 fevral 2023-cü il tarixlərində İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və Beynəlxalq Ana dili gününə həsr olunmuş “Azərbaycan dilinin İKT problemləri, İKT-nin Azərbaycan dili problemləri” adlı respublika elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Tədbirin təşkilatçıları AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat və Dilçilik institutları, AR Elm və Təhsil Nazirliyinin İnformasiya Texnologiyaları və İdarəetmə Sistemləri institutlarıdır.

Republican scientific-practical conference on “ICT problems of the Azerbaijani language, Azerbaijani language problems of ICT” will be held
13 February 2023
The Republican scientific-practical conference “ICT problems of the Azerbaijani language, Azerbaijani language problems of ICT” dedicated to the 100th birthday of national leader Heydar Aliyev and the International Mother Language Day will be held at the Institute of Information Technologies on February 21-22, 2023.
The event is organized by the Nizami Ganjavi Institute of Literature and Linguistics of ANAS and the Institute of Information Technologies and Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.