4-cü Sənaye İnqilabı və İqtisadiyyatın rəqəmsallaşdırılması mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcəkdir
03 May 2023
18-19 may 2023-cü il tarixlərində Odlar Yurdu Universitetində Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunmuş “4-cü Sənaye İnqilabı və İqtisadiyyatın rəqəmsallaşdırılması” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcəkdir.
Müraciət üçün son tarix (yalnız tam mətnli müraciətqəbul edilir) - 10 may 2023-cü il
Qəbul edilmiş tezislərin saytımızda elanı: 14 may 2023-cü il
Konqres proqramının yayım tarixi - 14 May 2023-cü il
Konqres tarixi - 18-19 may 2023-cü il
Tam mətnin son təqdim olunma tarixi - 22 may 2023-cü il
Proseslərin nəşri - 31 may 2023-cü il
Konqres dilləri
Azərbaycan türkcəsi, türkcə türkcəsi, ingilis dili, rus dili
Abstrakt (Tam Mətn) Təqdimatı
Tam mətn göndərməklə konqremizə müraciət etməlisiniz. Qiymətləndirmənin nəticəsi 10 may 2023-cü il tarixində saytımızda dərc olunacaq. Tezisləriniz 250-400 söz arasında olmalıdır.
Tam mətn ən azı 5 səhifədən ibarət olmalı və APA mənbə formatından istifadə edilməlidir. Sənədinizi word/doc formatında göndərməlisiniz [email protected] ən geci 22 may 2023-cü ilə qədər. Abstraktınıza ORCID NO, mobil telefon nömrəsi, ingiliscə referat daxil edilməlidir.
Yazı qaydaları
Tam mətnin yazılması qaydaları:
- Times new roman şriftində, 12 punto ilə yazın (Məqalənin adı, müəllifin adları, qurumlar, e-poçt ünvanları, referat və açar sözlər hamısı 12 punto olmalıdır. Qrafik və cədvəllər kimi hissələr üçün müəllifin şrift ölçüsünü müəllif tərəfindən müəyyən edilə bilər)
- Sətir aralığı 1.25
- Paraqrafların əvvəlində soldan abzas etməyin
- Əsas başlıqlar BÖYÜK və qalın hərflərlə yazılmalıdır
- APA üslublu sitat formatından istifadə edə bilərsiniz
- Tam mətnləriniz ən azı 5 səhifə olmalıdır
- XÜLASƏ, GİRİŞ, TƏDQİQAT VƏ NƏTİCƏLƏR, NƏTİCƏ və ƏDƏBİYYAT bölmələri tam mətninizdə ayrıca başlıqlar altında göstərilməlidir.

An international scientific conference on the 4th Industrial Revolution and Digitalization of Economy will be held
03 May 2023
The international scientific conference “4th Industrial Revolution and Digitalization of Economy” will be held at Odlar Yurdu University on May 18-19, 2023, dedicated to the 100th birthday of Heydar Aliyev and the 100th anniversary of the Republic of Türkiye.
The deadline for submission of papers (only full papers will be accepted) is May 10, 2023.
Announcement of accepted abstracts on our website: May 14, 2023.
Date of distribution of the conference program - May 14, 2023.
Conference date: May 18-19, 2023.
Deadline for full paper submission is May 22, 2023.
Publication of proceedings - May 31, 2023.
Conference languages
Azerbaijani, Turkish, English, Russian
Submission of abstract (full paper)
You should apply for participation in our conference by sending the full paper. The evaluation results will be published on our website on May 10, 2023. Your abstracts should be between 250 and 400 words in length.
The full paper should be at least 5 pages in length and use the original APA format. You need to send the paper in Word/DOC format to [email protected] no later than May 22, 2023. The abstract should include your ORCID number, cell phone number and the abstract in English.
Writing Guidelines
Full paper formatting guidelines:
- Times New Roman font, size 12 (paper title, authors' names, institutions, e-mail addresses, abstract and keywords should be typed in 12 pt font. For parts such as graphs and tables, the font size may be determined by the author)
- Line spacing is 1.25
- Do not indent to the left at the beginning of paragraphs.
- Main headings should be capitalized and bolded.
- You may use APA style citation format.
- Your full papers should be at least 5 pages in length.
- The sections ABSTRACT, INTRODUCTION, RESEARCH AND RESULTS, CONCLUSION, and REFERENCES should be under separate headings in the full paper.