İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş konfrans keçiriləcək
08 May 2023
8 may 2023-cü il tarixində saat 15:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun və ADA Universitetinin alim və mütəxəssislərinin süni intellekt əsasında birgə hazırladıqları virtual robotların təqdimatında Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş konfrans keçiriləcək. Konfrans institutun akt zalında baş tutacaq.

В Институте систем управления состоится конференция, посвященная 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева
08 May 2023
8 мая 2023 года в 15:00 на презентации виртуальных роботов на основе искусственного интеллекта, разработанных совместно учеными и специалистами Института систем управления Министерства науки и образования АР и Университета АДА, состоится конференция, посвященная 100-летнему юбилею общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева. Конференция пройдет в актовом зале Института.