Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi tabeliyində Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzi bu təcrübələri bölüşmək üçün yerli və xarici tərəfdaşlarla birlikdə dünyanın müxtəlif ölkələrinin tədqiqatçı və ekspertlərini bir araya gətirmək məqsədilə “Kənd təsərrüfatının proqnozlaşdırılması: inkişaf etməkdə olan ölkələr üçün çağırışlar” adlı beynəlxalq konfrans təşkil edir.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd inkişaf etmiş ölkələrdə kənd təsərrüfatı sahəsində tətbiq olunan modelləşdirmə və proqnozlaşdırma metodları ilə bağlı bilik və təcrübələrin digər dünya ölkələri ilə mübadiləsi, bu sahədə tədqiqat işlərinə və təhlil alətlərinə əlçatanlığın artırılması, eləcə də elmi-tədqiqat sahəsində beynəlxalq və regional əməkdaşlığın genişləndirilməsinə xidmət edən platformanın təşkil edilməslidir.
Konfrans çərçivəsində iştirakçıların Avropa Birliyi ölkələri tərəfindən kənd təsərrüfatı sahəsində tətbiq olunan modellər və proqnozlaşdırma metodları, həmçinin digər ölkələrdə aqrar sahənin modelləşdirilməsi və proqnozlaşdırılması sahəsində mövcud olan təcrübələr, konseptual yanaşmalarla bağlı məlumatlar və praktiki biliklər əldə etmələri üçün müzakirələr təşkil ediləcəkdir.
Konfrans 22-23 may 2024-cü il tarixində Bakı şəhərində təşkil olunacaq.
Böyük məmnuniyyətlə Sizi, əməkdaşlarınızı və doktorantlarınızı Konfransda iştirak etməyə dəvət edirik (Əlaqələndirici şəxs: Nəzrin Bağırova. tel.: 599-86-80; daxili - 2122, mob.: 099-311-62-32, e-poçt: nazrin.bagirova@atm.gov.az).
Konfrans haqqında ətraflı məlumat aşağıdakı linkə keçid etməklə əldə oluna bilər: http://agroprojectionsconference.az/

“Agricultural forecasting: challenges for developing countries” international conference will be held
04 July 2023
The Agricultural Research Center under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan organizes an international conference called "Agricultural forecasting: challenges for developing countries" in order to share these experiences and bring together researchers and experts from different countries of the world.
The main purpose of the conference to organize a platform to exchange knowledge and experiences related to modeling and forecasting methods applied in the field of agriculture in developed countries with other countries of the world, to provide access to research works and analysis tools related to the field, as well as to expand international and regional cooperation in the field of scientific research.
Within the framework of the conference, discussions will be organized for the participants to gain information and practical knowledge about the models and forecasting methods applied by the European Union countries in the field of agriculture, as well as the experiences, conceptual approaches and practical knowledge available in the field of agricultural modeling and forecasting in other countries.
The conference will be held in Baku on May 22-23, 2024.
We are pleased to invite you, your colleagues and doctoral students to participate in the Conference (Contact person: Nazrin Bagirova. tel.: 599-86-80; extension - 2122, mob.: 099-311-62-32, e-mail: [email protected]).