Avropa Komissiyası (AK) Avropa İttifaqı və Azərbaycan arasında Tədqiqat və İnnovasiya Əməkdaşlığına Dəstək, Azərbaycan tədqiqatçılarının, dövlət və özəl sektorlardan olan mütəxəssislərin "Horizon Avropa" Proqramında uğurlu iştirakının təmin edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu məqsədlə, AK-nın ekspertlərinin iştirakı ilə layihələrin hazırlanması üzrə növbəti təlimlərin və fərdi məsləhələtlərin təşkil edilməsi nəzərdə tutulub.
26-27 sentyabr 2023-ci il tarixlərində layihələrin hazırlanması üzrə keçiriləcək təlim Azərbaycandan olan tədqiqatçılar və innovatorlara "Horizon Avropa" Proqramının yeni çağırışlarına yüksək keyfiyyətli və rəqabətədavamlı layihə təkliflərinin hazırlanması, onların Avropa tədqiqat və innovasiya şəbəkəsinə inteqrasiya olunması üçün köməklik göstərilməsinə yönəldilib. 28-29 sentyabr 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək ekspert məsləhətlərinin təşkilinin məqsədi isə konkret layihə təkliflərinə fərdi dəstəyin göstərilməsidir.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər: https://horizoneuropeazerbaijan.service-facility.eu/
Əlavə məlumat üçün AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Xarici əlaqələr və beynəlxalq elmi təşkilatlarla iş şöbəsinə müraciət edilə bilər.

Workshops on project writing for the Horizon Europe program will be held
The European Commission (EC) continues its work to support cooperation in the field of research and innovation between the European Union and Azerbaijan, ensuring the successful participation of Azerbaijani researchers, experts from the public and private sectors in the Horizon Europe program. For this purpose, it is planned to organize additional workshops and individual consultations on project writing with the participation of EU experts.
The project writing workshop, which will take place on 26-27 September 2023, aims to help researchers and innovators from Azerbaijan to prepare high-quality and competitive project proposals for the new Horizon Europe calls for proposals and to integrate them into the European research and innovation network. The organization of the expert consultations, which will take place on 28-29 September 2023, aims to provide tailored support to specific project proposals.
Those wishing to participate in the workshop should register at the link:
https://horizoneuropeazerbaijan.service-facility.eu/
For more information please contact the Office of Foreign Relations and International Scientific Organizations of the Presidium of ANAS.