Avropa Komissiyası (AK) Avropa İttifaqı və Azərbaycan arasında Tədqiqat və İnnovasiya Əməkdaşlığına Dəstək, Azərbaycan tədqiqatçılarının, dövlət və özəl sektorlardan olan mütəxəssislərin "Horizon Avropa" Proqramında uğurlu iştirakının təmin edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu məqsədlə, AK-nın ekspertlərinin iştirakı ilə layihələrin hazırlanması üzrə növbəti təlimlərin və fərdi məsləhələtlərin təşkil edilməsi nəzərdə tutulub.
26-27 sentyabr 2023-ci il tarixlərində layihələrin hazırlanması üzrə keçiriləcək təlim Azərbaycandan olan tədqiqatçılar və innovatorlara "Horizon Avropa" Proqramının yeni çağırışlarına yüksək keyfiyyətli və rəqabətədavamlı layihə təkliflərinin hazırlanması, onların Avropa tədqiqat və innovasiya şəbəkəsinə inteqrasiya olunması üçün köməklik göstərilməsinə yönəldilib. 28-29 sentyabr 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək ekspert məsləhətlərinin təşkilinin məqsədi isə konkret layihə təkliflərinə fərdi dəstəyin göstərilməsidir.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər: https://horizoneuropeazerbaijan.service-facility.eu/
Əlavə məlumat üçün AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Xarici əlaqələr və beynəlxalq elmi təşkilatlarla iş şöbəsinə müraciət edilə bilər.

Пройдут тренинги по подготовке проектов для программы «Horizon Europe»
Европейская комиссия (ЕК) продолжает работу по поддержке сотрудничества в области исследований и инноваций между Европейским союзом и Азербайджаном, обеспечивая успешное участие азербайджанских исследователей, экспертов из государственного и частного секторов в программе «Horizon Europe». Для этого планируется организовать дополнительные тренинги и индивидуальные консультации по подготовке проектов с участием экспертов ЕС.
Тренинг по подготовке проектов, который пройдет 26-27 сентября 2023 года, направлен на оказание помощи исследователям и новаторам из Азербайджана в подготовке качественных и конкурентоспособных проектных предложений для новых конкурсов программы Horizon Europe и их интеграции в европейскую исследовательскую и инновационную сеть. Целью организации экспертных консультаций, которые пройдут 28-29 сентября 2023 года, является оказание индивидуальной поддержки конкретным проектным предложениям.
Желающим принять участие в тренинге необходимо зарегистрироваться по ссылке:
https://horizoneuropeazerbaijan.service-facility.eu/
За дополнительной информацией обращайтесь в Отдел внешних связей и международных научных организаций Президиума НАНА.