9-cu Ümumdünya Yumşaq Hesablamalar Konfransı keçiriləcək
3-5 iyun 2024-cü il tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Lütfi Zadənin elmi irsinə həsr olunmuş 9-cu Ümumdünya Yumşaq Hesablamalar Konfransı (9th WConSC'24) keçiriləcək.
Soft Computing üzrə 9-cu Ümumdünya Konfransı yumşaq hesablamanın müxtəlif sahələrində ən son nailiyyətləri və innovasiyaları təqdim etmək, mövcud problemləri müzakirə etmək və qarşıda duran hədəfləri nəzərdən keçirmək üçün dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tədqiqatçıları bir araya gətirmək məqsədi daşıyır.
Qeyd edək ki, seçilmiş məqalələr aşağıdakı “Fuzzy Sets and Systems” jurnalında və Springer nəşrlərində dərc olunacaq.

The 9th World Conference on Soft Computing will take place
The 9th World Conference on Soft Computing (9th WConSC'24) dedicated to the scientific legacy of Lutfi Zadeh will be held at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) in Baku on June 3-5, 2024.
The 9th World Conference on Soft Computing aims to bring together researchers from around the world to present recent advances and innovations in various areas of soft computing, discuss current issues and address upcoming challenges.
Note that selected papers will be published in the journal Fuzzy sets and Systems and Springer publications.