9-cu Ümumdünya Yumşaq Hesablamalar Konfransı keçiriləcək
3-5 iyun 2024-cü il tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Lütfi Zadənin elmi irsinə həsr olunmuş 9-cu Ümumdünya Yumşaq Hesablamalar Konfransı (9th WConSC'24) keçiriləcək.
Soft Computing üzrə 9-cu Ümumdünya Konfransı yumşaq hesablamanın müxtəlif sahələrində ən son nailiyyətləri və innovasiyaları təqdim etmək, mövcud problemləri müzakirə etmək və qarşıda duran hədəfləri nəzərdən keçirmək üçün dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tədqiqatçıları bir araya gətirmək məqsədi daşıyır.
Qeyd edək ki, seçilmiş məqalələr aşağıdakı “Fuzzy Sets and Systems” jurnalında və Springer nəşrlərində dərc olunacaq.

Состоится 9-я Всемирная конференция по мягким вычислениям
3-5 июня 2024 года в Баку в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоится 9-я Всемирная конференция по мягким вычислениям (9th WConSC'24), посвященная научному наследию Лютфи Заде.
9-я Всемирная конференция по мягким вычислениям призвана объединить исследователей из разных стран мира, чтобы представить последние достижения и инновации в различных областях мягких вычислений, обсудить текущие проблемы и рассмотреть предстоящие задачи.
Отметим, что избранные статьи будут опубликованы в журнале “Fuzzy sets and Systems” и в изданиях Springer.