ED 1.19 Dissertasiya Şurasının elmi seminarı keçiriləcək
29 may 2024-cü il tarixində saat 15:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən ED 1.19 Dissertasiya şurasının 3338.01-“Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasında iddiaçı İlkin Ələddin oğlu Məhərrəmovun “Neftçıxarma prosesində optimallaşdırma və identifikasiya məsələlərinin həlli alqoritmləri” mövzusunda riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsinin elmi seminarı keçiriləcəkdir.
Dissertasiya işinin avtoreferatının elektron versiyası ilə aşağıdakı linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ

Scientific seminar of ED 1.19 Dissertation Council will be held
A scientific seminar will be held on May 29, 2024 at 15:00 at the meeting of ED 1.19 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan to discuss the dissertation “Algorithms for solving optimization and identification problems in the process of oil production” by Ilkin Maharramov, specialty 3338.01-“System Analysis, Control and Information Processing” for the degree of PhD in Mathematics.
The electronic version of the author's abstract of the dissertation can be found at the following links: AZ