Cəlal Allahverdiyevin anadan olmasının 95 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiya keçiriləcək
24 oktyabr 2024-cü il tarixində saat 10:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda AMEA-nın həqiqi üzvü, riyaziyyat elmləri doktoru, professor, Azərbaycan SSRİ Dövlət Mükafatı laureatı, əməkdar elm xadimi Cəlal Allahverdiyevin anadan olmasının 95 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiya keçiriləcək.
Sessiya Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin Elmi şurasının 29 may 2024-cü il tarixli qərarına əsasən keçirilir. Tədbir İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun akt zalında baş tutacaq.
Tədbirə onlayn formatda aşağıdakı link vasitəsilə qoşula bilərsiniz:
https://us02web.zoom.us/j/81592002511?pwd=Qilid9V5DBki52kg6uNdLbZfbjXspR.1
• 26.08.2025
• 30.06.2025
Üstün zəkalı insanların inkişafının məhdudiyyətsizliyi, qüsurlu insanların həyata müsbət baxışları adlı seminar keçiriləcək

Scientific session dedicated to the 95th birthday of Jalal Allahverdiyev will be held
A scientific session dedicated to the 95th birthday of Jalal Allahverdiyev, Full Member of ANAS, Doctor of Mathematics, Professor, Laureate of the State Prize of Azerbaijan USSR, Honored Scientist of Azerbaijan Republic, will be held at the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on October 24, 2024 at 10 a.m.
The session is held following the decision of the Scientific Council of the Presidium of the Division of Physical, Mathematical and Technical Sciences of the Azerbaijan National Academy of Sciences dated May 29, 2024. The event will be held in the assembly hall of the Institute of Control Systems.