Cəlal Allahverdiyevin anadan olmasının 95 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiya keçiriləcək
24 oktyabr 2024-cü il tarixində saat 10:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda AMEA-nın həqiqi üzvü, riyaziyyat elmləri doktoru, professor, Azərbaycan SSRİ Dövlət Mükafatı laureatı, əməkdar elm xadimi Cəlal Allahverdiyevin anadan olmasının 95 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiya keçiriləcək.
Sessiya Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin Elmi şurasının 29 may 2024-cü il tarixli qərarına əsasən keçirilir. Tədbir İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun akt zalında baş tutacaq.
Tədbirə onlayn formatda aşağıdakı link vasitəsilə qoşula bilərsiniz:
https://us02web.zoom.us/j/81592002511?pwd=Qilid9V5DBki52kg6uNdLbZfbjXspR.1
• 26.08.2025
• 30.06.2025
Üstün zəkalı insanların inkişafının məhdudiyyətsizliyi, qüsurlu insanların həyata müsbət baxışları adlı seminar keçiriləcək

Состоится научная сессия, посвященная 95-летию со дня рождения Джалала Аллахвердиева
24 октября 2024 года в 10:00 в Институте Систем Управления Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики, состоится научная сессия, посвященная 95-летию со дня рождения действительного члена НАНА, доктора математических наук, профессора, лауреата Государственной премии Азербайджанской СССР, заслуженного деятеля науки Джалала Аллахвердиева.
Сессия проводится согласно решению Ученого совета Президиума Отделения физико-математических и технических наук Национальной академии наук Азербайджана от 29 мая 2024 года. Мероприятие пройдет в актовом зале Института систем управления.