ED 1.19 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
11 aprel 2025-ci il tarixində saat 13:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda Abdullayeva Aynurə Cabbar qızının “3D Bianki İnteqro-Diferensial tənlikləri üçün bəzi sərhəd məsələləri və onların optimal idarəetməyə tətbiqi” mövzusunda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsinin təşkili haqqında (opponentlətin təsdiqi, avtoreferatın buraxılmasına icazə, avtoreferatın göndəriş siyahısının təsdiqi, müdafıə tarixi) müzakirə aparılacaq.

Состоится очередное заседание Диссертационного совета ED 1.19
11 апреля 2025 года в 13:00 состоится очередное заседание Диссертационного совета ED 1.19, действующего при Институте систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
На заседании состоится обсуждение организации защиты (утверждение официальных оппонентов, разрешение на издание автореферата, список адресов рассылки автореферата, дата защиты) диссертационной работы на тему «Некоторые краевые задачи для трехмерных интегро-дифференциальных уравнений Бианки и их применение к оптимальному управлению», представленной Абдуллаевой Айнурой Джаббар гызы на соискание ученой степени доктора философии по математике по специальности 1203.01 - «Компьютерные науки».