ED 1.19 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
11 aprel 2025-ci il tarixində saat 13:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda Abdullayeva Aynurə Cabbar qızının “3D Bianki İnteqro-Diferensial tənlikləri üçün bəzi sərhəd məsələləri və onların optimal idarəetməyə tətbiqi” mövzusunda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsinin təşkili haqqında (opponentlətin təsdiqi, avtoreferatın buraxılmasına icazə, avtoreferatın göndəriş siyahısının təsdiqi, müdafıə tarixi) müzakirə aparılacaq.

Regular meeting of ED 1.19 Dissertation Council will be held
A regular meeting of the ED 1.19 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on April 11, 2025 at 1:00 p.m.
The meeting will discuss of the organization of the defense (approval of official opponents, permission for the publication of the author’s abstract, mailing list, date of the defense) of dissertation “Some boundary value problems for 3D Bianchi integro-differential equations and their application to optimal control” by Aynura Abdullayeva for the degree of PhD in Mathematics on the specialty 1203.01 - “Computer Science”.