30.05.2025-ci il tarixində saat 13.00-da AR ETN İdarəetmə Sistemləri institutunun nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclasında Camirzə Hörmət oğlu Ağacanovun 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi (sahələr üzrə)” ixtisası üzrə “Kommersiya banklarinda risklərin qiymətləndirilməsi və idarəolunmasi üçün neyro-fuzzy modellərin və instrumental vasitələrin işlənməsi” mövzusunda Texnika elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcək.
C.H. Ağacanovun dissertasiya işinin avtoreferatının elektron versiyası ilə linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ, EN

30 мая 2025 года в 13:00 на заседании Диссертационного совета ED 1.20 при Институте систем управления Министерства науки и образования АР состоится защита диссертационной работы Джамирзы Хормят оглу Агаджанова «Разработка нейро-нечетких моделей и инструментальных средств для оценки и управления рисками в коммерческих банках» на соискание ученой степени доктора философии по технике по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации (по областям)».
С электронной версией автореферата диссертационной работы Дж.Х. Агаджанова можно ознакомиться по ссылкам: AZ, EN