30.06.2025-ci il tarixində saat 13.00-da AR ETN İdarəetmə Sistemləri institutunun nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclasında Sevinc Elman qızı Paşayevanın 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi (sahələr üzrə)” ixtisası üzrə “Direktiv sənəd bazasinda axtariş informasiya sisteminin işlənilməsi” mövzusunda Texnika elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcək.
S.E. Paşayevanın dissertasiya işinin avtoreferatının elektron versiyası ilə linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ

The defense of the dissertation "Development of an information retrieval system in the directive documents database" by Sevinj Pashayeva for a degree of PhD in Engineering, specialty 3338.01 - “System analysis, control and information processing (by areas)”, will be held at the meeting of ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on June 30, 2025 at 1 p.m.
The electronic version of the author’s abstract of S. Pashayeva’s dissertation is available at the link: AZ