30.06.2025-ci il tarixində saat 15.00-da AR ETN İdarəetmə Sistemləri institutunun nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclasında Səyyarə Qismətəli qızı Hidayətzadənin 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə “Ceyranbatan su anbarının ekoloji təhlükəsizliyinə nəzarət edən intellektual informasiya sisteminin işlənməsi” mövzusunda Texnika elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcək.
S.Q. Hidayətzadənin dissertasiya işinin avtoreferatının elektron versiyası ilə linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ

The defense of the dissertation “Development of an intelligent information system for monitoring the environmental safety of the Jeyranbatan reservoir” by Sayara Hidayatzade for a degree of PhD in Engineering, specialty 1203.01 - Computer Science, will be held at the meeting of ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on June 30, 2025 at 3 p.m.
The electronic version of the author’s abstract of S. Hidayatzade’s dissertation is available at the link: AZ