ED 1.19 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
19 sentyabr 2025-ci il tarixində saat 14:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda iddiaçı Əliyeva Ülviyyə Sanqan qızının “Qərarlaşmayan dalğa proseslərinin reologiyalı mühitlərdə riyazi modelləşdirilməsi və tədqiqat üsulları” mövzusunda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsinin təşkili haqqında (opponentlətin təsdiqi, avtoreferatın buraxılmasına icazə, avtoreferatın göndəriş siyahısının təsdiqi, müdafıə tarixi) müzakirə aparılacaq.

Regular meeting of ED 1.19 Dissertation Council will be held
A regular meeting of the ED 1.19 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan will be held on September 19, 2025 at 2:00 p.m.
The meeting will discuss the issue of the organization of the defense (approval of official opponents, permission for the publication of the author’s abstract, mailing list, date of the defense) of the dissertation “Mathematical modeling and methods of studying non-stationary wave processes in rheological media” by Ulviya Aliyeva for a degree of PhD in Mathematics, specialty 1203.01 - Computer Science.