ED 1.19 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
19 sentyabr 2025-ci il tarixində saat 14:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda iddiaçı Əliyeva Ülviyyə Sanqan qızının “Qərarlaşmayan dalğa proseslərinin reologiyalı mühitlərdə riyazi modelləşdirilməsi və tədqiqat üsulları” mövzusunda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsinin təşkili haqqında (opponentlətin təsdiqi, avtoreferatın buraxılmasına icazə, avtoreferatın göndəriş siyahısının təsdiqi, müdafıə tarixi) müzakirə aparılacaq.

Состоится очередное заседание Диссертационного совета ED 1.19
19 сентября 2025 года в 14:00 состоится очередное заседание Диссертационного совета ED 1.19 при Институте систем управления Министерства науки и образования АР.
На заседании состоится обсуждение организации защиты (утверждение официальных оппонентов, разрешение на публикацию автореферата, список адресов рассылки автореферата, дата защиты) диссертационной работы «Математическое моделирование и методы исследования нестационарных волновых процессов в реологических средах», представленной Алиевой Ульвией Санган гызы на соискание ученой степени доктора философии по математике по специальности 1203.01 – «Компьютерные науки».