ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək
18 sentyabr 2025-ci il tarixində saat 11:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasın gündəliyi iddiaçılar Məhəmməd Hüseyn oğlu Rezvanın, Tamilla Adil qızı Bayramovanın, Nərmin İbrahim qızı Həsənlinin və Ülviyyə Zakir qızı Rəsulovanın dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na (Əlavə 1.6) əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi haqqındadır.

Meeting of ED 1.20 Dissertation Council will be held
A meeting of the ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan will be held on September 18, 2025 at 11:00 a.m.
The agenda of the meeting includes the issue of giving consent for printing the abstract on the rights of manuscript, determining the addresses to be added to the "List of organizations to which the abstracts of dissertations should be sent" (Appendix 1.6), approving the date of the defense and official opponents for the dissertations of applicants Muhammad Rezvan, Tamilla Bayramova, Narmin Hasanli and Ulviyya Rasulova.