ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək
18 sentyabr 2025-ci il tarixində saat 11:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasın gündəliyi iddiaçılar Məhəmməd Hüseyn oğlu Rezvanın, Tamilla Adil qızı Bayramovanın, Nərmin İbrahim qızı Həsənlinin və Ülviyyə Zakir qızı Rəsulovanın dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na (Əlavə 1.6) əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi haqqındadır.

Состоится заседание Диссертационного совета ED 1.20
18 сентября 2025 года в 11:00 состоится заседание Диссертационного совета ED 1.20 при Институте систем управления Министерства науки и образования АР.
На повестке дня заседани вопрос о выдаче согласия на печать авторефератов на правах рукописи, определения адресов, которые будут добавлены в установленный комиссией “Перечень организаций, в которые должны быть направлены Авторефераты диссертаций” (Приложение 1.6), утверждения даты проведения защиты и официальных оппонентов для диссертационных работ соискателей Мухаммеда Гусейн оглу Резвана, Тамиллы Адиль гызы Байрамовой, Нармин Ибрагим гызы Гасанли и Ульвии Закир гызы Расуловой.