ANA SƏHİFƏ →z Jurnal 2018 №3
• F.G. Feyziyev, M.R. Mehdiyeva. İkiparametrli ikilik çoxölçülü modulyar dinamik sistemlərin tam reaksiyasının polionmial göstərilişi üçün Volterra polinomlarının iki qiymətli analoqu və onun əmsallarının tapılması
• Ə.Ə. Axundov, E.M. Axundova. Xətti istilikkeçirmə tənliyinin dəqiq invariant həllərinin bir ailəsi üçün fiziki ölçülərin dəqiqləşdirilməsi
• V.M. Abdullayev. Parabolik tip tənliklər üçün əmsal-tərs məsələnin ədədi həllinə yanaşma
• K.Ş. Məmmədov, N.O. Məmmədli. Verilənləri intervallar olan qismən Bul proqramlaşdırması məsələsinin təqribi həll üsulları
• G.G. Abdullayeva, Ü.M. Əlizadə, N.H. Qurbanova. Ultrasəs müayinələrində qapalı törəmələrin tanınma və identifikasiya sisteminin işlənməsi
• K.Ş. Məmmədov, N.N. Məmmədov. Tamədədli çanta məsələsində məqsəd funksiyasına görə zəmanətlı suboptımal həllin tapılması üsulu
• Ü.E. Səttarova, M.E. Əliyev, T.Ə. Babayev, V.V. Bayramov, P.F. Paşa. Avtoreqressiv gəzən orta qiymət metodlarının tətbiqi ilə seysmik və texnoloji proseslərin proqnozlaşdırılması
• E.A. İbayev. Semimarkov dolaşma prosesının zolaqda qalma müddətinin paylanmasının Laplas çevirməsi
• S.T. Babayeva. Təsir göstərən faktorların çəkilmiş qiymətlərinin aqreqasiyası əsasında ölkə risk səviyyəsinin qiymətləndirilməsi
• K.R. Ayda-zadə, A.E. Əliyeva. İnformatıka fənninin ali məktəblərdə tədrisi problemlərinin təhlili
• Q.A. Quluyev, F.H. Paşayev, M.E. Əliyev, T.Ə. Babayev, C.M. Cəfərov. Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisinin seysmik təhlükəsizlik zonasının təyini
• Ü.E. Səttarova. Stoxastik proseslərin eksperimental tədqiqat texnologiyası, onların xüsusiyyətlərinin müəyyənləşdirilməsi və istismar olunan körpüdə real sınaqların aparılması
• A.T. İskəndərova. Qaztoplayıcı şleyflərdə hidratın əmələgəlməsinin vəziyyət dəyişənlərinin proqnozlaşdırılması yolu ilə diaqnozlaşdırılması

ГЛАВНАЯ СТРАНИЦА →Журнал 2018 №3
• Ф.Г. Фейзиев, М.Р. Мехтиева. Двухзначный аналог полинома Вольтерры для представления полной реакции двухпараметрических двоичных многомерных модулярных динамических систем и определение его коэффициентов
• А.А. Ахундов, Э.М. Ахундова. Уточнение физических размерностей для одного семейства точных решений линейного уравнения теплопроводности
• В.М. Абдуллаев. Подход к численному решению коэффициентно-обратных задач для параболических уравнений
МОДЕЛИРОВАНИЕ И ИДЕНТИФИКАЦИЯ
• К.Ш. Мамедов, Н.О. Мамедли. Методы приближённого решения задач частично-Булевого программирования с интервальными данными
• Г.Г. Абдуллаева, У.М. Ализаде, Н.Г. Курбанова. Разработка системы распознавания и идентификации замкнутых новообразований по снимкам ультразвукового исследования
• К.Ш. Мамедов, Н.Н. Мамедов. Метод нахождения гарантированного субоптимального решения по функционалу в целочисленной задаче о ранце
• У.Э. Саттарова, М.Е. Алиев, Т.А. Бабаев, В.В. Байрамов, П.Ф. Паша. Прогнозирование сейсмических и технологических процессов с применением авторегрессионного метода скользящего среднего
• Э.А. Ибаев. Преобразование Лапласа распределения времени пребывания процесса полумарковского блуждания в полосе
• С.Т. Бабаева. Оценка уровня странового риска на основе агрегации взвешенных оценок факторов влияния
ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ И СИСТЕМЫ
• К.Р. Айда-заде, А.Е. Алиева. Проблемы преподавания информатики в вузах
• Г.А. Гулуев, Ф.Г. Пашаев, М.Е. Алиев, Т.А. Бабаев, Дж.М. Джафаров. Определение зоны сейсмической безопасности Нахичеванской Автономной Республики
• У.Э. Саттарова. Технология экспериментального исследования стохастических процессов, определение их характеристик и проведение натурных экспериментов на эксплуатируемом мосту
• А.Т. Искендерова. Диагностирование состояния гидратообразования в газосборных шлейфах с прогнозированием его переменных состояний