16 may 2025-ci il tarixində saat 16:00-da AR ETN İdarəetmə Sistemləri institutunun nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının iclasında Aynurə Cabbar qızı Abdullayevanın 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə “3D Bianki İnteqro-Diferensial tənlikləri üçün bəzi sərhəd məsələləri və onların optimal idarəetməyə tətbiqi” (“Some boundary value problems for three-dimensional bianchi integro-differential equations and their application to optimal control”) mövzusunda riyaziyyat elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin müdafiəsi keçiriləcək.
A.Abdullayevanın dissertasiya işinin avtoreferatının elektron versiyası ilə linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ, EN

The defense of the dissertation “Some boundary value problems for three-dimensional Bianchi integro-differential equations and their application to optimal control” by Aynura Abdullayeva for the degree of PhD in Mathematics, specialty 1203.01 - “Computer Science” will be held at the meeting of the ED 1.19 Dissertation Council ED of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on May 16, 2025, at 4 p.m.
The electronic version of the author's abstract of A. Abdullayeva's dissertation is available at the links: AZ, EN