ED 1.20 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçiriləcək
23 may 2025-ci il tarixində saat 11:00-da AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçiriləcək.
İclasda Hidayətzadə Səyyarə Qismətəli qızının “Ceyranbatan su anbarinin ekoloji təhlükəsizliyinə nəzarət edən intellektual informasiya sisteminin işlənməsi” mövzusunda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasında texnika elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün və Paşayeva Sevinc Elman qızının “Direktiv sənəd bazasinda axtariş informasiya sisteminin işlənilməsi” mövzusunda 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi (sahələr üzrə)” ixtisasında texnika elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim etdikləri dissertasiya işlərinin müdafiəsinin təşkili haqqında (opponentlətin təsdiqi, avtoreferatın buraxılmasına icazə, avtoreferatın göndəriş siyahısının təsdiqi, müdafıə tarixi) müzakirə aparılacaq.
S.Q.Hidayətzadənin və S.E.Paşayevanın avtoreferatların elektron versiyası ilə linklər vasitəsilə tanış olmaq olar: AZ, AZ

A regular meeting of the ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) will be held on May 23, 2025 at 11:00 a.m.
The meeting will discuss the issue of the organization of the defense (approval of official opponents, permission for the publication of the author’s abstract, mailing list, date of the defense) of the dissertation “Development of an intelligent information system for monitoring the environmental safety of the Jeyranbatan reservoir” by Sayara Hidayatzade for a degree of PhD in Engineering, specialty 1203.01 - Computer Science, and the dissertation "Development of an information retrieval system in the directive documents database" by Sevinj Pashayeva for a degree of PhD in Engineering, specialty 3338.01 - “System analysis, control and information processing (by areas)”.
The electronic version of the author’s abstracts of the dissertations is available at the links: AZ, AZ