IV Beynəlxalq "Vahid Sağlamlıq: Problemlər və Həllər" adlı konfrans keçiriləcəkdir
28-29 noyabr 2025-ci il tarixində, Xəzər Universitetində IV Beynəlxalq "Vahid Sağlamlıq: Problemlər və Həllər" adlı konfrans keçiriləcəkdir.
Builki konfrans, Xəzər Universitetinin fəal üzvü olduğu Planet Sağlamlıq Alyansının yaranmasının 10-cu ildönümünə, əsas mövzusu isə "Planet Sağlamlıq Sistemlərinin Dəyişikliyi üçün Yerli və Regional Sistemlərin Transformasiyası"-na həsr edilmişdir.
Konfransın əsas məqsədi insan, heyvan və bitki daxil olmaqla qida və ətraf mühitin ən yaxşı səviyyədə sağlamlığına nail olmaq üçün yerli Vahid Sağlamlıq tədbirləri, xəstəliklərin idarə edilməsi və qarşısının alınması strategiyaları, Azərbaycanda Vahid Sağlamlıq potensialının gücləndirilməsi və inkişafı üzrə təqdimatlar və müzakirələr etmək, gənc tədqiqatçılar və mütəxəssislər arasında regional və qlobal səviyyədə gələcək əməkdaşlığı inkişaf etdirmək üçün yeni əlaqələrin qurulmasını təşviq etməkdir.

Состоится IV Международная конференция «Единое здравоохранение: проблемы и решения»
28-29 ноября 2025 года в Университете Хазар пройдет IV Международная конференция «Единое здравоохранение: проблемы и решения».
Конференция этого года посвящена 10-летию создания Альянса планетарного здравоохранения, активным членом которого является Университет Хазар, а ее главная тема — «Трансформация местных и региональных систем для изменения систем планетарного здравоохранения».
Основная цель конференции — провести презентации и дискуссии относительно обеспечения максимально высокого уровня здоровья людей, животных и растений, а также окружающей среды путем принятия местных мер Единого здравоохранения, стратегий управления заболеваниями и их профилактики, укрепления и развития потенциала Eдиного здравоохранения в Азербайджане, а также содействовать установлению новых контактов между молодыми исследователями и специалистами для развития будущего сотрудничества на региональном и глобальном уровнях.