IV Beynəlxalq "Vahid Sağlamlıq: Problemlər və Həllər" adlı konfrans keçiriləcəkdir
28-29 noyabr 2025-ci il tarixində, Xəzər Universitetində IV Beynəlxalq "Vahid Sağlamlıq: Problemlər və Həllər" adlı konfrans keçiriləcəkdir.
Builki konfrans, Xəzər Universitetinin fəal üzvü olduğu Planet Sağlamlıq Alyansının yaranmasının 10-cu ildönümünə, əsas mövzusu isə "Planet Sağlamlıq Sistemlərinin Dəyişikliyi üçün Yerli və Regional Sistemlərin Transformasiyası"-na həsr edilmişdir.
Konfransın əsas məqsədi insan, heyvan və bitki daxil olmaqla qida və ətraf mühitin ən yaxşı səviyyədə sağlamlığına nail olmaq üçün yerli Vahid Sağlamlıq tədbirləri, xəstəliklərin idarə edilməsi və qarşısının alınması strategiyaları, Azərbaycanda Vahid Sağlamlıq potensialının gücləndirilməsi və inkişafı üzrə təqdimatlar və müzakirələr etmək, gənc tədqiqatçılar və mütəxəssislər arasında regional və qlobal səviyyədə gələcək əməkdaşlığı inkişaf etdirmək üçün yeni əlaqələrin qurulmasını təşviq etməkdir.

The IV International Conference on One Health: Problems and Solutions will be held
4th International Conference on One Health: Problems & Solutions will be held at Khazar University on November 28-29, 2025.
This year's conference marks the 10th Anniversary of the Planetary Health Alliance, of which Khazar University is an active member, and its main theme is “Local and Regional Systems Transformation for Planetary Health Systems Change.”
The main goal of the conference is to hold presentations and discussions on ensuring the highest possible level of health for people, animals, plants, and the environment through the adoption of local One Health measures, disease management and prevention strategies, strengthening and developing the capacity of One Health in Azerbaijan, as well as to facilitate new contacts between young researchers and specialists for future cooperation at the regional and global levels.