AMEA-nın müxbir üzvü Qorxmaz İmanovun professor Lütfi Zadənin xatirəsinə həsr olunmuş kitabı Springer nəşriyyatında çapdan çıxmışdır
11.01.2021 / Xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, Dövlət mükafatı laureatı, iqtisad elmləri doktoru, professor Qorxmaz İmanovun  "İqtisadiyyatda qeyri-səlis modellər" adlı kitabı Springer nəşriyyatında çap edilmişdir.
Kitab AMEA-nın fəxri (xarici) üzvü olmuş professor L.Ələsgərzadənin (Lütfi Zadə) xatirəsinə həsr edilmişdir. Kitabın redaktoru Polşa Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, akademiki Janusz Kacprzyk  və kitabın ön sözü İspaniyanın İqtisadiyyat və Maliyyə Kral Akademiyasının Prezidenti, professor  J.Gil-Aluja tərəfindən yazılmışdır.

В издательстве Springer вышла книга члена-корреспондента НАНА Горхмаза Иманова, посвященная памяти профессора Лотфи Заде
11.01.2021 / Конференции, собрания
В издательстве Springer вышла книга заведующего лабораторией Института систем управления, члена-корреспондента НАНА, лауреата Государственной премии, доктора экономических наук, профессора Горхмаза Иманова «Нечеткие модели в экономике».
Книга посвящена памяти профессора Л. Алескерзаде (Лотфи Заде), почетного (иностранного) члена НАНА. Редактором книги является Януш Кацпшик, действительный член Польской академии наук, а предисловие было написано профессором Х. Хил-Алуя, президентом Испанской Королевской академии экономики и финансов.