İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşının elmi məqaləsi “Web of Science” bazasına daxil olan jurnalda dərc edilib
29.01.2021 / Xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəhbəri, i.ü.f.d. Aygün Əliyevanın Hamburq Tətbiqi Elmlər Universitetinin doktoru K.Demçuk, Sumy Dövlət Universitetinin doktorları ilə həmmüəllifi olduğu “Ölkənin innovativ inkişafı: kölgə iqtisadiyyatının təsiri” (Country innovative development: impact of shadow economy) adlı elmi məqaləsi “Web of Science” bazasına daxil olan Ukraynanın “İnnovasiyaların markertinq və menecmenti” (Marketing and Management of Innovations, 2020, Issue 4) jurnalında dərc edilib.
Məqalədə ölkənin innovativ iqtisadi inkişaf səviyyəsinə kölgə iqtisadiyyatının genişlənməsinin təsirinin müəyyənləşdirilməsinə dair elmi müzakirə çərçivəsində aparılan arqumentlər və əks arqumentlər ümumiləşdirilmiş və bir neçə mərhələdən ibarət olan elmi və metodoloji yanaşma təklif olunub.

The article of the employee of the Institute of Control Systems has been published in the journal included in the Web of Science database
29.01.2021 / Conferences, assemblies
The article "Country innovative development: impact of shadow economy" by Aygun Aliyeva, PhD in Economics, Head of the Public Relations Department of the Institute of Control Systems of ANAS, co-authored by K. Demchuk, Doctor of Hamburg University of Applied Sciences, and doctors of Sumy State University, has been published in the Web of Science journal Marketing and Management of Innovations, 2020, Issue 4.
The article summarizes the arguments and counter-arguments put forward within the framework of the scientific discussion on determining the impact of the expansion of shadow economy on the level of country's innovative economic development and proposes a scientific and methodological approach consisting of several stages.