İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşının elmi məqaləsi “Web of Science” bazasına daxil olan jurnalda dərc edilib
29.01.2021 / Xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəhbəri, i.ü.f.d. Aygün Əliyevanın Hamburq Tətbiqi Elmlər Universitetinin doktoru K.Demçuk, Sumy Dövlət Universitetinin doktorları ilə həmmüəllifi olduğu “Ölkənin innovativ inkişafı: kölgə iqtisadiyyatının təsiri” (Country innovative development: impact of shadow economy) adlı elmi məqaləsi “Web of Science” bazasına daxil olan Ukraynanın “İnnovasiyaların markertinq və menecmenti” (Marketing and Management of Innovations, 2020, Issue 4) jurnalında dərc edilib.
Məqalədə ölkənin innovativ iqtisadi inkişaf səviyyəsinə kölgə iqtisadiyyatının genişlənməsinin təsirinin müəyyənləşdirilməsinə dair elmi müzakirə çərçivəsində aparılan arqumentlər və əks arqumentlər ümumiləşdirilmiş və bir neçə mərhələdən ibarət olan elmi və metodoloji yanaşma təklif olunub.

Научная статья сотрудника Института систем управления опубликована в журнале, входящем в базу данных Web of Science
29.01.2021 / Конференции, собрания
Научная статья «Инновационное развитие страны: влияние теневой экономики» (Country innovative development: impact of shadow economy) Айгюн Алиевой, д.ф.э., заведующей отделом по связям с общественностью Института систем управления НАНА, опубликована в украинском журнале «Маркетинг и менеджмент инноваций» (Marketing and Management of Innovations, 2020, Issue 4), входящем в Web of Science в соавторстве с доктором Гамбургского университета прикладных наук К. Демчуком и докторами Сумского государственного университета.
В статье обобщены аргументы и контраргументы, приведенные в рамках научной дискуссии по определению влияния расширения теневой экономики на уровень инновационного экономического развития страны, и предложен научно-методологический подход, состоящий из нескольких этапов.