12.11.2014 / Elmi şuranın iclasları
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akad. Ramiz Mehdiyevin Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının 15 illik yubileyi münasibətilə 25 oktyabr 2014-cü il tarixində Akademiyanın elmi şurasının iclasında kadr böhranı problemi ilə bağlı çıxışı haqqında.
2.
Laboratoriya vəzifələrinə seçilməsi haqqında.
3.
İnstitutun elmlər və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbulu haqqında.
4.
İnstitutun keçmiş dissertantı N.Ş.Hüseynovanın dissertasiya işi üzrə yeni elmi rəhbər təyin edilməsi və ixtisasın dəqiqləşdirilməsi haqqında.

ПРОТОКОЛ № 9 12 ноября 2014 г.
О выступлении руководителя Администрации Президента Азербайджанской Республики, академика Рамиза Мехтиева по проблеме кадрового кризиса на заседании Ученого совета Академии по случаю 15-летнего юбилея Академии государственного управления при Президенте 25 октября 2014 года.
О подборе на должности в лабораториях.
О приеме в докторантуру и диссертантуру института по подготовке докторов философии и докторов наук.
О назначении нового научного руководителя и уточнение специальности диссертационной работы бывшего докторанта института Н.Ш. Гусейновой.
Об исключении иностранного диссертанта Института Банандалалияна Ахада Рагим оглу из списка диссертантов.