12.11.2014 / Elmi şuranın iclasları
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akad. Ramiz Mehdiyevin Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının 15 illik yubileyi münasibətilə 25 oktyabr 2014-cü il tarixində Akademiyanın elmi şurasının iclasında kadr böhranı problemi ilə bağlı çıxışı haqqında.
2.
Laboratoriya vəzifələrinə seçilməsi haqqında.
3.
İnstitutun elmlər və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbulu haqqında.
4.
İnstitutun keçmiş dissertantı N.Ş.Hüseynovanın dissertasiya işi üzrə yeni elmi rəhbər təyin edilməsi və ixtisasın dəqiqləşdirilməsi haqqında.

RECORD No. 9 November 12, 2014
On the speech of the Head of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, Academician Ramiz Mehdiyev on the problem of personnel crisis at the meeting of the Science Council of the Academy on the occasion of the 15th anniversary of the Academy of Public Administration under the President on October 25, 2014.
On recruitment for positions in laboratories.
On admission to the PhD and DSc doctoral and dissertation programs of the Institute.
On appointment of a new supervisor and clarification of the specialty of the dissertation of the former doctoral student of the Institute N.Sh. Huseynova.
On removal of the foreign dissertationist of the Institute Banandalalian Ahad Rahim from the list of dissertationists.