İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “COST proqramında iştirak” mövzusunda vebinar keçirilmişdir
04 mart 2021-il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Avropa Birliyinin Elm və Texnologiyada Avropa Əməkdaşlığı ( COST - European Cooperation in Science and Technology) layihəsi üzrə vebinar keçirilmişdir. Vebinarda institutun  laboratoriya rəhbərləri, elmi işçilər, magistrlar və başqaları ıştirak etmişdir.
İnstitutun Xarici əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri Tofiq Babayev vebinarı giriş sözü ilə açaraq Avropa Birliyinin (AB)  çərçivə proqramları və COST Proqramı barədə ümumi məlumat vermişdir.
Vebinarda “Horizon 2020” Proqramının Avropa Tədqiqat Şurası istiqaməti üzrə milli əlaqələndirici şəxs, Təhsildə Keyfiyyət Təminat Agentliyinin Akkreditasiya və Lisenziyalaşdırma şöbəsinin müdiri İlham Hümbətov COST proqramına həsr edilmiş prezentasiya ilə çıxış etmişdir. İ. Hümbətov İştirakçılara COST proqramı vasitəsilə Azərbaycan alimlərinin Avropa Birliyi alimləri ilə əməkdaşlığı üçün yeni imkanlar yaradılması  barədə  ətraflı məlumat vermişdir.
Sonra İ. Hümbətov iştirakçıların coxsaylı suallarını çavablandırmışdır.
İnstitutun icraçı directoru, AMEA-nın müxbir üzvü  Əminağa Sadıqov çıxış edərək AB layihələrində Azərbaycan alimlərinin iştirakının vacibliyini qeyd etmiş və öz tövsiyələrini bildirmişdir.

A webinar on "Participation in the COST program" was held at the Institute of Control Systems
A webinar on the EU project of European Cooperation in Science and Technology (COST) was held at the Institute of Control Systems of ANAS on 4 March 2021. The webinar was attended by the heads of the institute's laboratories, researchers, Master's students and others.
Tofig Babayev, Head of the Foreign Relations and Innovation Department of the Institute, opened the webinar with an introductory speech and provided general information about the EU framework programs and the COST program.
Ilham Humbatov, National Coordinator for the European Research Council of the Horizon 2020 Program, Head of the Accreditation and Licensing Department of the Agency for Quality Assurance in Education, made a presentation on the COST program. I. Humbatov informed the participants in detail about the creation of new opportunities for cooperation between Azerbaijani and EU scientists within the framework of the COST program.
Then I. Humbatov answered numerous questions from the participants.
Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov, Executive Director of the Institute, noted the importance of the participation of Azerbaijani scientists in EU projects and made his recommendations.