İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda tələbələr istehsalat təcrübəsi keçir
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin “İnformasiya texnologiyaları və idarəetmə” fakültəsinin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kurs 666.7E qrupunun bir qrup tələbəsi AMEA-nın İdarəetmə Sisemləri İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçir.
Pandemiya dövründə Nazirlər Kabinetinin xüsusi karantin rejiminə qoyduğu tələblərə tam riayət etməklə tələbələrə institutun sərgi zalında texnoloji proseslərin avtomatlaşdırılması istiqamətində görülən işləri əks etdirən natural eksponatlar əyani şəkildə, işçi halda göstərilərək izah olunmuşdur.
Pandemiyanın son günlər daha da şiddətlənməsini nəzərə alaraq qərara alınmışdır ki, sonraki praktika dövründə institutda yaradılmış və görülən hər bir iş haqqında daha geniş məlumat və tanışlıqlar onlayn rejimdə keçirilsin.

Students undergo internship at the Institute of Control Systems
A group of 4th year students of 666.7E group, specialty "Process Automation Engineering" of the Information Technologies and Control Faculty of the Azerbaijan State Oil and Industry University is undergoing an internship at the Institute of Control Systems of ANAS.
In full compliance with the Cabinet of Ministers requirements for the special quarantine regime during the pandemic, the students were shown the natural exhibits in the exhibition hall of the institute, demonstrating the work carried out in the field of automation of technological processes.
Given the recent escalation of the pandemic, it was decided to conduct in the subsequent internship period more detailed online information about all the developments and work being carried out at the institute.