İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya rəhbəri beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilmişdir
02.04.2021 / Xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, AMEA-nın müxbir üzvü Ağasi Məlikov 20-24 sentyabr 2021 ildə Moskva şəhərində keçiriləcək ”Paylanmış kompüter və rabitə şəbəkələri: Nəzarət, hesablama, rabitə” (Distributed Computer and Communication Networks: Control, Computation, Communications) beynəlxalq konfransin proqram komitəsinin uzvü seçilmişdir.
Konfransın əsas ideyası paylanmış kompüter və rabitə şəbəkələrinin nəzəriyyəsi və tətbiqi, riyazi modelləşdirmə, idarəetmə metodları və optimallaşdırılması sahəsində çalışan müxtəlif ölkələrdən olan alim və sənaye tədqiqatçılara fikirlərini bölüşmək, perspektivli inkişafları müzakirə etmək və bu sahədə əməkdaşlığı davam etdirmək üçün bir platforma və forum təmin etməkdən ibarətdir.

Заведующий лабораторией Института систем управления избран членом программного комитета международной конференции
02.04.2021 / Конференции, собрания
Заведующий лабораторией Института систем управления, член-корреспондент НАНА Агаси Маликов избран членом программного комитета международной конференции «Распределенные компьютерные и коммуникационные сети: управление, вычисления, связь» (Distributed Computer and Communication Networks: Control, Computation, Communications), которая состоится в Москве 20-24 сентября 2021 года.
Основная идея конференции - предоставить платформу и форум для ученых и промышленных исследователей из разных стран, занятых в области теории и применения распределенных компьютерных и коммуникационных сетей, математического моделирования, методов управления и оптимизации, для обсуждения перспективных разработок и продолжения сотрудничества в этой сфере.