İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya rəhbəri beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilmişdir
02.04.2021 / Xəbərlər
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, AMEA-nın müxbir üzvü Ağasi Məlikov 20-24 sentyabr 2021 ildə Moskva şəhərində keçiriləcək ”Paylanmış kompüter və rabitə şəbəkələri: Nəzarət, hesablama, rabitə” (Distributed Computer and Communication Networks: Control, Computation, Communications) beynəlxalq konfransin proqram komitəsinin uzvü seçilmişdir.
Konfransın əsas ideyası paylanmış kompüter və rabitə şəbəkələrinin nəzəriyyəsi və tətbiqi, riyazi modelləşdirmə, idarəetmə metodları və optimallaşdırılması sahəsində çalışan müxtəlif ölkələrdən olan alim və sənaye tədqiqatçılara fikirlərini bölüşmək, perspektivli inkişafları müzakirə etmək və bu sahədə əməkdaşlığı davam etdirmək üçün bir platforma və forum təmin etməkdən ibarətdir.

Head of Laboratory of the Institute of Control Systems elected a member of the program committee of an international conference
02.04.2021 / Conferences, assemblies
Corresponding Member of ANAS Agasi Melikov, Head of Laboratory of the Institute of Control Systems, has been elected a member of the program committee of the Distributed Computer and Communication Networks: Control, Computation, Communications international conference to take place in Moscow on 20-24 September 2021.
The main idea of the conference is to provide a platform and forum for scientists and industry researchers from different countries working in the field of theory and application of distributed computer and communication networks, mathematical modeling, control methods and optimization to discuss promising developments and continue cooperation in this field.