13.04.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
13 aprel 2021 tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun genişlənmiş iclası keçirilmişdir. İclasda Həşimov Vüqar Adəm oğlunun riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01 – «Kompüter elmləri» ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi «Əks əlaqəli idarəetmə sistemlərində idarə və nəzarət nöqtələrinin yerlərinin optimallaşdirma məsələlərinin ədədi həlli» mövzusunda təqdim etdiyi dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi baş tutmuşdur. Dissertasiya işi növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, ilkin müzakirə iclası xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş «Tələblər»ə uyğun olaraq keçirilmişdir.

An expanded meeting of the Institute of Control Systems took place on 13 April 2021. At the meeting a preliminary discussion of the thesis of Hashimov Vugar Adam oglu on the topic «Numerical solution of optimization problems of control and measurement points in control systems with feedback» for the degree of Doctor of Philosophy in Mathematics in specialty 1203.01 – «Computer Science» took place. The thesis was recommended for submission to the next stage.
Note that the meeting a preliminary discussion was held in line with the «Requirements» for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.