İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru Əminağa Sadıqov elmi seminarda iştirak etdi
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov AMEA İqtsadiyyat İnstitutunun 19 aprel 2021-ci il tarixində keçirilmiş onlayn elmi seminarında iştirak etmişdir. Seminarda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov “İnnovasiya ekosisteminə ASAN-dəstək” adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
100-dən artıq alim və mütəxəssisin, dövlət orqanları və şirkət nümayəndələrinin iştirak etdiyi seminarda ölkəmizdə innovasiya fəaliyyətinin inkişafının müxtəlif aspektləri geniş müzakirə olunmuşdur. Seminara sədrlik edən AMEA İqtsadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanov bu istiqamətdə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun potensialından da istifadə edilməsinin zəruriliyini vurğulamışdır.

Исполнительный директор Института систем управления Аминага Садыгов принял участие в научном семинаре
19.04.2021 / Конференции, собрания
Исполнительный директор Института систем управления НАНА, член-корреспондент НАНА Аминага Садыгов принял участие в онлайн-семинаре Института экономики НАНА, прошедшем 19 апреля 2021 года. Джейхун Салманов, заместитель председателя Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики, выступил на семинаре с докладом «ASAN-поддержка инновационной экосистемы».
На семинаре, в котором приняли участие более 100 ученых и специалистов, представителей государственных структур и компаний, широко обсуждались различные аспекты развития инноваций в нашей стране. Директор Института экономики НАНА профессор Назим Иманов, который вел семинар, подчеркнул необходимость использования потенциала Института систем управления НАНА в этом направлении.