İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru Əminağa Sadıqov elmi seminarda iştirak etdi
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov AMEA İqtsadiyyat İnstitutunun 19 aprel 2021-ci il tarixində keçirilmiş onlayn elmi seminarında iştirak etmişdir. Seminarda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov “İnnovasiya ekosisteminə ASAN-dəstək” adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
100-dən artıq alim və mütəxəssisin, dövlət orqanları və şirkət nümayəndələrinin iştirak etdiyi seminarda ölkəmizdə innovasiya fəaliyyətinin inkişafının müxtəlif aspektləri geniş müzakirə olunmuşdur. Seminara sədrlik edən AMEA İqtsadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanov bu istiqamətdə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun potensialından da istifadə edilməsinin zəruriliyini vurğulamışdır.

Executive Director of the Institute of Control Systems Aminaga Sadigov participated in the scientific seminar
19.04.2021 / Conferences, assemblies
Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov, Executive director of the Institute of Control Systems of ANAS, took part in the online scientific seminar of the Institute of Economics of ANAS held on 19 April 2021. Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, made a presentation entitled “ASAN support for the innovation ecosystem” at the seminar.
Various aspects of the development of innovation in our country were widely discussed at the seminar, which was attended by more than 100 scientists and specialists, representatives of government agencies and companies. Professor Nazim Imanov, Director of the Institute of Economics of ANAS, who chaired the seminar, stressed the need to use the potential of the Institute of Control Systems of ANAS in this area.