İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun iki nümayəndəsi fizika-riyaziyyat və texnika elmləri üzrə problem şurasında institutu təmsil edir
20.04.2021 / Xəbərlər
16 aprel 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Fizika -riaziyyat və texnika elmləri üzrə problem şurasının ilk iclası keçirilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının (ETƏŞ) Fizika-riyaziyyat və texnika elmləri üzrə problem şurasında İdarəetmə Sistemləri İnstitutunu iki alim - Determinik sistemlərdə qərar qəbuletmənin ədədi üsullаrı laboratoriyasının rəhbəri, AMEA-nın müxbir üzvü Kamil Rəcəb oğlu Aydazadə və İdarəetmənin riyazi məsələləri laboratoriyasının rəhbəri, riyaziyyat elmləri doktoru İlqar Qürbət oğlu Məmmədov təmsil edir.
Onlayn iclasda problem şurasının üzvləri, elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertasiya mövzularının təsdiqi üçün müraciət edən iddiaçılar, eləcə də həmin dissertasiya işləri üzrə elmi məsləhətçilər və rəhbərlər iştirak ediblər.

Two scientists of the Institute of Control Systems represent the Institute in the Problem Council for Physical, Mathematical and Technical Sciences
20.04.2021 / Conferences, assemblies
The first meeting of the Problem Council for Physical, Mathematical and Technical Sciences of the Coordination Council for Scientific Research of the Republic of Azerbaijan was held on 16 April  2021.
Two scientists — Corresponding Member of ANAS Kamil Aydazade, Head of Laboratory of Numerical Decision-making Methods in Deterministic Systems, and Ilgar Mammadov, Doctor of Mathematics, Head of Laboratory of Mathematical Control Problems — represented the Institute of Control Systems at the meeting.
The online meeting was attended by members of the Problem Council, applicants requesting approval of topics of their dissertation for the degrees of Doctor of Sciences and PhD, as well as scientific advisers and supervisors for those dissertations.