İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru Pure and Applied Mathematic jurnalının Lütfü Zadəyə həsr olunmuş xüsusi buraxılışının redaktorluğuna dəvət olunub
29.04.2021 / Xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasov Türk Dünyası Riyazi Cəmiyyətinin (TWMS) Pure and Applied Mathematics («Nəzəri və tətbiqi riyaziyyat») jurnalının Lütfü Zadənin 100 illiyinə həsr olunmuş xüsusi «Qeyri-dəqiq və qeyri-müəyyənlik şəraitində qeyri-səlis çoxluqlar: keçmiş və gələcək» adlı buraxılışının dəvət olunmuş redaktorlarından biri olmuşdur. (Fuzzy Sets in Dealing with Imprecision and Uncertainty: Past and Future, (т.12, №1, 2021).
Akademik Ə.Abbasovun AZERBAIJANI SCIENTIST WHO ENRICHS WORLD SCIENCE WITH HIS THEORIES (Dünya elmini nəzəriyyələri ilə zənginləşdirən azərbaycanlı alim) adlı məqaləsi jurnalın xüsusi buraxılışında yer almışdır.
http://www.twmsj.az/Files/Contents%20V.12%20N.1%20%202021/pp173-175.pdf
Qeyd edək ki, jurnal 2010-cu ildə Türk Dünyası Riyazi Cəmiyyəti (TWMS) və Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat İnstitutu tərəfindən təsis edilmişdir. İldə iki dəfə jurnal tətbiqi və hesablama riyaziyyatının geniş sahələri üzrə yüksək keyfiyyətli seçilmiş elmi məqalələri dərc edir. Jurnal türk ölkələrinin alim və riyaziyyatçılarının yüksək nailiyyətlərini dərc etmək, onların elm dünyasında tanınması və beynəlxalq elmi ictimaiyyətlə sıx əməkdaşlıq etməkləri üçün yeni imkanlar təqdim edir.

General Director of ICS ANAS was a guest editor of the special issue of the journal of Pure and Applied Mathematics dedicated to Lotfi A. Zadeh
29.04.2021 / Conferences, assemblies
General Director of the Institute of Control Systems of ANAS Academician Ali Abbasov was one of the guest editors in the Special Issue on Fuzzy Sets in Dealing with Imprecision and Uncertainty: Past and Future Dedicated to the 100th birthday anniversary of Lotfi A. Zadeh published by the Turkic World Mathematical Society (TWMS) Journal of Pure and Applied Mathematics (V.12, N.1, 2021).
The article by Academician A. Abbasov "AZERBAIJANI SCIENTIST WHO ENRICHS WORLD SCIENCE WITH HIS THEORIES" has been published in the special issue of the journal.
http://www.twmsj.az/Files/Contents%20V.12%20N.1%20%202021/pp173-175.pdf
Turkic World Mathematical Society (TWMS) Journal of Pure and Applied Mathematics was founded in 2010 by Turkic World Mathematical Society and Institute of Applied Mathematics of Baku State University. This semiannually Journal publishes high-quality peer-reviewed research papers on the broad range of applied and computational mathematics. It provides new opportunities for the publication of the best achievements of scientists and mathematicians of Turkic countries, increasing of their recognition in the world of science and close cooperation with the International scientific community.