AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun alimləri Beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış etmişlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 3.1 saylı laboratoriyasının əməkdaşları 22-29 aprel 2021-ci il tarixlərində Rusiyanın Omsk şəhərində Omsk Dövlət Texniki Universitetinin təşkilatçılığı ilə «Tətbiqi riyaziyyat və fundamental informatika» mövzusunda IX beynəlxalq elmi-praktiki konfransında iştirak etmişlər. Konfransın proqramına laboratoriyanın əməkdaşlarının 1 plenar və 8 seksiya məruzəsi daxil edilmişdir. Konfrans Online formatda Zoom platforması üzərində keçirilmişdir.
Konfransda 3.1 saylı laboratoriyasının rəhbəri AMEA-nın müxbir üzvü, prof. Kamil Ayda-zadə plenar məruzə etmiş, daha sonra «Riyaziyyat, tətbiqi riyaziyyat» seksiyasında r.ü.f.d., dos. Anar Rəhimov, r.ü.f.d., dos. Yeganə Əşrəfova və II kurs magistrant Pünar Quliyeva, «Riyaziyyat və kompüter modelləşdirməsi» seksiyasında e.i. Sona Rzayeva, «İnformasiya texnologiyaları və hesablama sistemləri» seksiyasında isə t.ü.f.d. Elşən Mustafayev və e.i. Aynur Əliyeva məruzə etmişlər. Məruzələr konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, müxtəlif suallar verilmiş, müzakirələr aparılmışdır.

Scientists of the Institute of Control Systems of ANAS spoke at an international conference
Employees of Laboratory No 3.1 of the Institute of Control Systems of ANAS took part in the IX International Scientific and Practical Conference "Applied Mathematics and Fundamental Informatics", organized by the Omsk State Technical University in Omsk, Russia, on 22-29 April 2021. 1 plenary talk and 8 section papers of the employees of the laboratory were included in the conference program. The conference was held online on the Zoom platform.
Head of Laboratory No. 3.1, Corresponding Member of ANAS prof. Kamil Ayda-zade presented his plenary talk, then Assoc.Prof. Anar Ragimov, PhD(Math), Assoc.Prof. Yegana Ashrafova, PhD(Math) and 2nd year Master's student Pyunar Guliyeva presented their papers in the section "Mathematics, Applied Mathematics", research assistant Sona Rzayeva - in the section "Mathematics and Computer Modeling", and Elshan Mustafayev, PhD(Eng), and researcher Aynur Aliyeva - in the section "Information Technologies and Computer Systems". The conference participants received presentations with interest and asked the authors various questions; the presentations were widely discussed.