08.06.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
8 iyun 2021-ci il tarixində saat 12:00-da AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) iddiaçı Həşimov Vüqar Adəm oğlu tərəfindən 1203.01 “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim edilən «Əks əlaqəli idarəetmə sistemlərində idarə və nəzarət nöqtələrinin yerlərinin optimallaşdirma məsələlərinin ədədi həlli» mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilib.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında AMEA İSİ-də keçirildi.

В Институте систем управления прошло обсуждение диссертации
8 июня 2021 года в 12:00 в Институте систем управления (ИСУ) НАНА состоялось обсуждение диссертационной работы Хашимова Вугара Адам оглы «Численное решение задач оптимизации управления и мест точек управления в системах управления с обратной связью» на соискание ученой степени доктора философии по математике по специальности 1203.01 «Компьютерные науки».
Решением Диссертационного совета рекомендована для представления на следующий этап.
Следует отметить, что мероприятие проводилось в ИСУ НАНА на основании «Требований», утвержденных решением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г. об организации и проведении обсуждений на научных семинарах, действующих при диссертационных советах в условиях особого карантинного режима.