08.06.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
8 iyun 2021-ci il tarixində saat 12:00-da AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) iddiaçı Həşimov Vüqar Adəm oğlu tərəfindən 1203.01 “Kompüter elmləri” ixtisasında riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim edilən «Əks əlaqəli idarəetmə sistemlərində idarə və nəzarət nöqtələrinin yerlərinin optimallaşdirma məsələlərinin ədədi həlli» mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilib.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında AMEA İSİ-də keçirildi.

The discussion of a dissertation was held at the Institute of Control Systems
The discussion of the dissertation by Hashimov Vugar Adam "Numerical solution of control optimization problems and locations of control points in feedback control systems" for the degree of a PhD in Mathematics in specialty 1203.01 "Computer Science" was held at the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS on 8 June 2021 at 12:00.
By the decision of the Dissertation Council, the dissertation was recommended for submission to the next stage.
It should be noted that the event was held at the ICS of ANAS in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29.01.2021.