Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının XI hesabat konfransı keçirilib
İyunun 24-də Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının videoformatda XI hesabat konfransı keçirilib.
Əvvəlcə Yeni Azərbaycan Partiyasının qurucusu, Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Konfransın gündəliyi təsdiq olunduqdan sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Tağı Əhmədov hesabat məruzəsi ilə çıxış edib. O bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin qurucusu olduğu Yeni Azərbaycan Partiyası ötən dövrdə ümumxalq birliyinin təcəssümü kimi formalaşmış bir siyasi qüvvə olduğunu təsdiqləyib.
Təşkilat sədrinin sözlərinə görə, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuz işğal olunmuş torpaqları azad etdikdən sonra yeni reallıqlar yaranıb. Yeni Azərbaycan Partiyası da bu reallıqlardan çıxış edərək, qarşımızda duran yeni vəzifələrin yerinə yetirilməsi naminə öz yolunu davam etdirir.
T.Əhmədov qeyd edib ki, ötən konfransdan keçən dövr ərzində YAP Yasamal rayon təşkilatının sıralarına 5674 nəfər üzv qəbul olunub. Onların 1889 nəfəri gənclər, 2325 nəfəri isə qadınlardır. Eyni zamanda, 25 yeni ərazi ilk partiya təşkilatı yaradılıb. Hazırda isə təşkilatda 135 ərazi ilk partiya təşkilatı üzrə 32 min 400 nəfərdən artıq üzv birləşib.
Sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının Nəzarət-Təftiş Qrupunun sədri Malik Heydərovun hesabatı dinlənilib.
Daha sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının fəaliyyətinə həsr olunmuş videoçarx nümayiş etdirilib.
Müzakirələr zamanı YAP Veteranlar Şurasının üzvü, BDU-nun professoru Şahlar Əsgərov, Bakı Mühəndislik Universitetinin rektoru Havar Məmmədov, BDU-nun professoru, tarix elmləri doktoru İradə Hüseynova, Bakı Biznes Universitetinin rektoru İbad Abbasov, Azərbaycan Texniki Universitetinin professoru Şikar Qasımov və YAP Yasamal rayon təşkilatının fəal üzvü İlqar Quliyev çıxış edərək YAP Yasamal rayon təşkilatının hesabat dövrü ərzindəki fəaliyyətinə münasibət bildiriblər.
Konfransda çıxış edən YAP Mərkəzi Aparatının Təşkilat şöbəsinin müdiri Əhliman Tağıyev bildirib ki, Prezidentimiz cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanın müstəqilliyinin dönməzliyinin təmin edilməsi, ölkənin tərəqqisi, iqtisadiyyatın yüksəlişi, xalqın rifahının yaxşılaşması, 44 günlük Vətən müharibəsində əldə olunan parlaq qələbə nəticəsində ərazi bütövlüyü təmin olunan Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə nüfuzunun yüksəlməsi naminə ardıcıl siyasət həyata keçirilir. Bu proseslərdə YAP daim ön sırada olub. Onun sözlərinə görə, YAP üzvləri ölkəmizin daha da güclənməsi naminə partiyamızın Sədri, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin həyata keçirdiyi siyasətin ən fəal dəstəkçiləri olmaqla, bu siyasətin uğurlarını xalq arasında geniş təbliğ etməkdədir.
YAP Yasamal rayon təşkilatının fəaliyyətini müsbət qiymətləndirən Əhliman Tağıyev təşkilatın gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Sonda YAP Yasamal rayon təşkilatının hesabat dövrü ərzindəki fəaliyyəti qənaətbəxş qiymətləndirilib.
Qeyd edək ki, konfransda AMEA-nın müşaviri, akademik Telman Əliyev, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) ərazi təşkilatının sədri Zülalə Cəbiyeva və sədrin müavini r.e.d. İlqar Məmmədov da rəsmi dəvət olunan nümayəndə qismində iştirak etmişlər.

The 11th reporting conference of the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party was held
25.06.2021 / Conferences, assemblies
The 11th reporting conference of the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party was held online on 24 June 2021.
First, the memory of the founder of the New Azerbaijan Party, our national leader Heydar Aliyev and our martyrs, who gave their lives for the freedom of our lands, was honored with a minute of silence.
After the approval of the agenda of the conference, the chairman of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party Tagi Ahmadov made a presentation. He said that the New Azerbaijan Party, founded by national leader Heydar Aliyev, confirmed that it is a political force formed in the past as the embodiment of national unity.
According to the chairman of the organization, new realities arose after the liberation of the occupied territories by our army under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Based on these realities, the New Azerbaijan Party continues on its path to solving the new tasks facing us.
T. Ahmadov noted that since the last conference, 5,674 members of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party had been admitted to the party. Of these, 1,889 are young people, 2,325 are women. At the same time, 25 new territorial primary party organizations were created. The organization currently has over 32,400 members in 135 territorial grassroot party organizations.
Then the report of the chairman of the control and auditing group of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party Malik Heydarov was heard.
Then a video about the activities of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party was shown.
During the discussions, member of the Council of Veterans of NAP, professor of BSU Shahlar Asgarov, Rector of Baku Engineering University Khavar Mammadov, Professor of BSU, Irada Huseynova, Doctor of History, Rector of Baku University of Business Ibad Abbasov, Professor of Azerbaijan Technical University Shikar Gasimov and active member of Yasamal district organization of NAP Ilgar Guliyev commented on the activities of the Yasamal district branch of NAP during the reporting period.
Speaking at the conference, Akhliman Tagiyev, Head of the Organizational Department of the YAP central office, said that under the leadership of President Ilham Aliyev, a consistent policy is being pursued to ensure the unshakable independence of Azerbaijan, increase the prosperity of the country and the economy, improve the welfare of the people, and raise the prestige of Azerbaijan in the international arena after the restoration of its territorial independence as a result of a brilliant victory in the 44-day Patriotic War. NAP has always been at the forefront of these processes. According to him, members of the New Azerbaijan Party, being the most active supporters of the policy pursued by the Chairman of our party, President Ilham Aliyev, in order to further strengthen our country, widely propagandize the success of this policy among the people.
Assessing the activities of the Yasamal district branch of NAP, Akhliman Tagiyev wished success in the further activities of the organization.
As a result, the activities of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party during the reporting period were assessed as satisfactory.
Zulala Jabiyeva, Chairperson of the territorial organization of the New Azerbaijan Party of the Institute of Control Systems, also attended the event.