Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının XI hesabat konfransı keçirilib
İyunun 24-də Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının videoformatda XI hesabat konfransı keçirilib.
Əvvəlcə Yeni Azərbaycan Partiyasının qurucusu, Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Konfransın gündəliyi təsdiq olunduqdan sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Tağı Əhmədov hesabat məruzəsi ilə çıxış edib. O bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin qurucusu olduğu Yeni Azərbaycan Partiyası ötən dövrdə ümumxalq birliyinin təcəssümü kimi formalaşmış bir siyasi qüvvə olduğunu təsdiqləyib.
Təşkilat sədrinin sözlərinə görə, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuz işğal olunmuş torpaqları azad etdikdən sonra yeni reallıqlar yaranıb. Yeni Azərbaycan Partiyası da bu reallıqlardan çıxış edərək, qarşımızda duran yeni vəzifələrin yerinə yetirilməsi naminə öz yolunu davam etdirir.
T.Əhmədov qeyd edib ki, ötən konfransdan keçən dövr ərzində YAP Yasamal rayon təşkilatının sıralarına 5674 nəfər üzv qəbul olunub. Onların 1889 nəfəri gənclər, 2325 nəfəri isə qadınlardır. Eyni zamanda, 25 yeni ərazi ilk partiya təşkilatı yaradılıb. Hazırda isə təşkilatda 135 ərazi ilk partiya təşkilatı üzrə 32 min 400 nəfərdən artıq üzv birləşib.
Sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının Nəzarət-Təftiş Qrupunun sədri Malik Heydərovun hesabatı dinlənilib.
Daha sonra YAP Yasamal rayon təşkilatının fəaliyyətinə həsr olunmuş videoçarx nümayiş etdirilib.
Müzakirələr zamanı YAP Veteranlar Şurasının üzvü, BDU-nun professoru Şahlar Əsgərov, Bakı Mühəndislik Universitetinin rektoru Havar Məmmədov, BDU-nun professoru, tarix elmləri doktoru İradə Hüseynova, Bakı Biznes Universitetinin rektoru İbad Abbasov, Azərbaycan Texniki Universitetinin professoru Şikar Qasımov və YAP Yasamal rayon təşkilatının fəal üzvü İlqar Quliyev çıxış edərək YAP Yasamal rayon təşkilatının hesabat dövrü ərzindəki fəaliyyətinə münasibət bildiriblər.
Konfransda çıxış edən YAP Mərkəzi Aparatının Təşkilat şöbəsinin müdiri Əhliman Tağıyev bildirib ki, Prezidentimiz cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanın müstəqilliyinin dönməzliyinin təmin edilməsi, ölkənin tərəqqisi, iqtisadiyyatın yüksəlişi, xalqın rifahının yaxşılaşması, 44 günlük Vətən müharibəsində əldə olunan parlaq qələbə nəticəsində ərazi bütövlüyü təmin olunan Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə nüfuzunun yüksəlməsi naminə ardıcıl siyasət həyata keçirilir. Bu proseslərdə YAP daim ön sırada olub. Onun sözlərinə görə, YAP üzvləri ölkəmizin daha da güclənməsi naminə partiyamızın Sədri, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin həyata keçirdiyi siyasətin ən fəal dəstəkçiləri olmaqla, bu siyasətin uğurlarını xalq arasında geniş təbliğ etməkdədir.
YAP Yasamal rayon təşkilatının fəaliyyətini müsbət qiymətləndirən Əhliman Tağıyev təşkilatın gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Sonda YAP Yasamal rayon təşkilatının hesabat dövrü ərzindəki fəaliyyəti qənaətbəxş qiymətləndirilib.
Qeyd edək ki, konfransda AMEA-nın müşaviri, akademik Telman Əliyev, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) ərazi təşkilatının sədri Zülalə Cəbiyeva və sədrin müavini r.e.d. İlqar Məmmədov da rəsmi dəvət olunan nümayəndə qismində iştirak etmişlər.

Состоялась 11-я отчетная конференция Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан»
24 июня в видеоформате прошла 11-я отчетная конференция Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан».
Сначала минутой молчания почтили память основателя партии «Ени Азербайджан», нашего общенационального лидера Гейдара Алиева и наших шехидов, отдавших свои жизни за свободу наших земель.
После утверждения повестки дня конференции с докладом выступил председатель Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан» Таги Ахмедов. Он сказал, что партия «Ени Азербайджан», основанная общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, подтвердила, что это политическая сила, сформированная в прошлом как воплощение национального единства.
По словам председателя организации, новые реалии возникли после освобождения оккупированных территорий нашей армией под руководством победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева. Исходя из этих реалий, партия «Ени Азербайджан» продолжает свой путь к решению стоящих перед нами новых задач.
Т. Ахмедов отметил, что со времени последней конференции в партию приняты 5 674 члена Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан». Из них 1889 - молодые люди, 2325 - женщины. Одновременно было создано 25 новых территориальных первичных партийных организаций. В настоящее время организация насчитывает более 32 400 членов в 135 территориальных первичных партийных организациях.
Затем был заслушан отчет председателя контрольно-ревизионной группы Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан» Малика Гейдарова.
Затем был показан видеоролик о деятельности Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан».
В ходе обсуждений член Совета ветеранов ПЕА, профессор БГУ Шахлар Аскеров, ректор Бакинского инженерного университета Хавар Мамедов, профессор БГУ, доктор исторических наук Ирада Гусейнова, ректор Бакинского университета бизнеса Ибад Аббасов, профессор Азербайджанского технического университета Шикар Гасымов и активный член Ясамальской
районной организации ПЕА Ильгар Гулиев прокомментировали деятельность Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан» за отчетный период.
Выступая на конференции, заведующий организационным отделом центрального аппарата ПЕА Ахлиман Тагиев сказал, что под руководством президента Ильхама Алиева проводится последовательная политика по обеспечению непоколебимости независимости Азербайджана, росту процветания страны и экономики, улучшению благосостояния народа, по повышению авторитета Азербайджана на международной арене после восстановления его территориальной независимости в результате блестящей победы в 44-дневной Отечественной войне. ПЕА всегда была в авангарде этих процессов. По его словам, члены партии «Ени Азербайджан», являясь наиболее активными сторонниками политики, проводимой Председателем нашей партии, Президентом Ильхамом Алиевым, в целях дальнейшего укрепления нашей страны, широко пропагандируют успех этой политики среди народа.
Оценивая деятельность Ясамальского районного отделения ПЕА, Ахлиман Тагиев пожелал успехов в дальнейшей деятельности организации.
В итоге деятельность Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан» за отчетный период была оценена как удовлетворительная.
Отметим, что на мероприятии присутствовала председатель территориальной организации Партии Ени Азербайджан (ПЕА) Института систем управления Зулала Джабиева.