AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda I kurs magistrantların attestasiyası keçirilib
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan I kurs magistrantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiya Komissiyasının iclası İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açaraq AMEA-da magistratura pilləsinin yaranma tarixindən, əldə olunan uğurlardan və İnstitutda gənc elmi kadrların yetişdirilməsinə istiqamətlənən addımlardan söz açmışdır.
Daha sonra magistrantlar Komissiya üzvlərinə öz dissertasiya işlərinin mövzularına uyğun olaraq fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər və Komissiya üzvlərinin suallarını cavablandırıblar.
Komissiyanın üzvü, İnstitutun Təhsil şöbəsinin müdiri riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva Komissiya üzvlərini magistrantların qış və yay imtahan sessiyalarının nəticələri ilə tanış etmişdir.
Hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında müzakirələr aparılmış, komissiya üzvlərinin çıxışları və tövsiyələri dinlənilmişdir.

В Институте систем управления НАНА прошла аттестация магистрантов первого курса
В Институте систем управления НАНА проведена аттестация магистрантов первого года обучения по специальностям «Компьюьтерные науки» и «Инженерия автоматизации процессов».
Заседание Аттестационной комиссии прошло под председательством исполнительного директора Института систем управления, члена-корреспондента НАНА Аминаги Садыгова. Открыв заседание, он рассказал об истории магистратуры в НАНА, достигнутых успехах и шагах, предпринятых для подготовки молодых ученых в Институте.
Затем магистранты проинформировали членов комиссии о ходе научно-исследовательских работ, участии в конференциях, публикации научных работ и ответили на вопросы членов комиссии в соответствии с тематикой своих диссертаций.
Член комиссии, заведующая отделом образования института, доктор философии по математике Севиндж Гулиева ознакомила членов комиссии с результатами зимней и летней экзаменационных сессий магистрантов.
Были проведены обсуждения проделанной каждым магистрантом работы, заслушаны выступления и рекомендации членов комиссии.