14.09.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
14 sentyabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçılar:
1) Əliyev Elxan Telman oğlunun Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi «BMT-nin kənd təsərrüfatı və ərzaq təşkilatının nəzdində investisiya layihələrinin dəstəyinə və xidmətinə sərf olunan xərclərlə effektiv idarəetmə üsullarının və modellərinin işlənilməsi»;
2) Vəlicanova Gülnarə Məmmədağa qızının Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi “Kanalları müxtəlif sxemlər üzrə bölüşdürülmüş hücrəli rabitə şəbəkələrinin xarakteristikalarının hesablanması alqoritmlərinin işlənməsi” mövzusunda təqdim edilən dissertasiya işlərinin müzakirəsi keçirilmişdir.
Dissertasiya işləri müdafiə şurasının qərarı ilə növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.

Состоялось заседание научного семинара Диссертационного совета
14 сентября 2021 года на заседании научного семинара Диссертационного совета D1.20 при Институте систем управления (ИСУ) по специальности 3338.01 - Системный анализ, управление и обработка информации состоялось обсуждение диссертационных работ:
1) «Разработка эффективных методов и моделей управления для поддержки и обслуживания инвестиционных проектов в рамках Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН» Алиева Эльхана Тельман оглу по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации» на соискание ученой степени доктора философии по технике;
2) «Разработка алгоритмов расчета характеристик сотовых систем связи с различными схемами распределения каналов» по специальности 3338.01 – «Системный анализ, управление и обработка информации» Гюльнары Мамедага гызы Велиджановой на соискание ученой степени доктора философии по технике.