AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları və institutun dissertantları Rusiyada keçirilən beynəlxalq elmi konfransda məruzə ediblər
17.09.2021 / Xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 2.4 saylı laboratoriyasının əməkdaşları və institutun elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertantları 2021-ci il 13-17 sentyabr tarixlərində Rusiyanın İrkutsk şəhərində keçirilən III beynəlxalq “Dinamik sistemlər və kompüter elmləri:nəzəriyə və tətbiqləri” (DYSC-2021 http://math.isu.ru/ru/conference/2021) elmi konfransında iştirak ediblər. Konfrans İrkutsk Dövlət Universitetinin Riyaziyyat və İnformasiya Texnalogiyaları institutunun təşkilatçılığı ilə keçirilib. Konfransın proqramına laboratoriyanın 1 plenar və 7 seksiya məruzəsi daxil edilmişdir. Konfrans Online formatda Zoom platforması üzərində keçirilmişdir. Konfransda 2.4 saylı laboratoriyanın rəhbəri prof. Kamil Mənsimov plenar məruzə, laboratoriyanın a.e.i., dos., Rəşad Məstəliyev, dissertantlar BDU-nun əməkdaşları dos., Səadət Əliyeva, dos., Jalə Əhmədova isə seksiyalarda məruzə etmişlər. Məruzələr konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzular ərafında müxtəlif suallar verilmiş və müzakirələr aparılmışdır.

Employees of the Institute of Control Systems of ANAS and dissertationists of the Institute made presentations at the international scientific conference in Russia
17.09.2021 / Conferences, assemblies
Employees of Laboratory No. 2.4 of the Institute of Control Systems of ANAS and dissertationists of the DSc program of the Institute participated in the III International Scientific Conference "Dynamic Systems and Computer Science: Theory and Applications" (DYSC-2021 http://math.isu.ru/ru/conference/2021), which was held in Irkutsk, Russia, September 13-17, 2021. The conference was organized by the Institute of Mathematics and Information Technologies of Irkutsk State University. The conference program included 1 plenary and 7 sectional papers from the laboratory. The conference was held in online format on the Zoom platform. At the conference, a plenary paper was presented by Prof. Kamil Mansimov, Head of the Laboratory № 2.4, while the sectional papers were presented by Assoc.Prof. Rashad Mastaliyev, Senior Researcher of the laboratory, and the dissertationists, employees of BSU, Assoc.Prof. Saadat Aliyeva and Assoc.Prof. Zhale Ahmedova. The presentations aroused interest of the conference participants, various questions were asked and discussions on the topics were held.