Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilmişdir
17 sentyabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun nəzdində yaradılmış ED 1.19 və ED 1.20 dissertasiya şuralarının birləşmiş iclası keçirilmişdir. İclasda institutun rəhbərliyi və dissertasiya şuralarının üzvləri iştirak etmişlər. Qeyd edək ki, Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə Dissertasiya şurasının sədri akademik Əli Abbasov təyin edilmişdir.
İclası institutun baş direktoru, akademik Əli Abbasov açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırmışdır.
Tədbirdə şuranın seminarından müvəffəqiyyətlə keçmiş və uyğun protokolları müdafiə şurasına təqdim olunmuş texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün iddiaçılar- Firuzə Əliyeva, Elxan Əliyev, Gülnarə Vəlicanova və texnika üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün iddiaçı Polad Heydərovun dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentlərin təyini və müdafiənin keçirilmə tarixinin müəyyən edilməsinə dair komissiyaların yaradılması məsələsi müzakirə olundu və səsə qoyularaq müvafiq qərarlar qəbul edildi.
Sonra gündəlikdən irəli gələn digər məsələlər müzakirə olunmuş, açıq səsvermə yolu ilə səsə qoyulmuş və qərar qəbul edilmişdir.

17 сентября 2021 года состоялось совместное заседание диссертационных советов ED 1.19 и ED 1.20 при Институте систем управления НАНА. В заседании приняли участие руководство института и члены диссертационных советов. Решением Высшей аттестационной комиссии председателем Диссертационного совета назначен академик Али Аббасов.
Заседание открыл генеральный директор института академик Али Аббасов, который довел до сведения участников заседания вопросы повестки дня.
На заседании был обсужден вопрос о назначении официальных оппонентов и создании комиссий по определению даты защиты диссертаций соискателей ученой степени доктора философии по техника Фирузы Алиевой, Эльхана Алиева, Гюльнары Велиджановой, а также соискателя ученой степени доктора наук по технике Полада Гейдарова, успешно прошедших семинар совета и представивших соответствующие протоколы в совет по защите, и путем голосования приняты соответствующие решения.
Затем были обсуждены другие вопросы повестки дня, поставлены на открытое голосование и приняты решения.