Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilmişdir
17 sentyabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun nəzdində yaradılmış ED 1.19 və ED 1.20 dissertasiya şuralarının birləşmiş iclası keçirilmişdir. İclasda institutun rəhbərliyi və dissertasiya şuralarının üzvləri iştirak etmişlər. Qeyd edək ki, Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə Dissertasiya şurasının sədri akademik Əli Abbasov təyin edilmişdir.
İclası institutun baş direktoru, akademik Əli Abbasov açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırmışdır.
Tədbirdə şuranın seminarından müvəffəqiyyətlə keçmiş və uyğun protokolları müdafiə şurasına təqdim olunmuş texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün iddiaçılar- Firuzə Əliyeva, Elxan Əliyev, Gülnarə Vəlicanova və texnika üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün iddiaçı Polad Heydərovun dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentlərin təyini və müdafiənin keçirilmə tarixinin müəyyən edilməsinə dair komissiyaların yaradılması məsələsi müzakirə olundu və səsə qoyularaq müvafiq qərarlar qəbul edildi.
Sonra gündəlikdən irəli gələn digər məsələlər müzakirə olunmuş, açıq səsvermə yolu ilə səsə qoyulmuş və qərar qəbul edilmişdir.

Regular meeting of the Dissertation Council was held
A joint meeting of the ED 1.19 and ED 1.20 Dissertation Councils was held at the Institute of Control Systems of ANAS on September 17, 2021. The meeting was attended by the administration of the Institute and members of the Dissertation Councils. By the decision of the Higher Attestation Commission, Academician Ali Abbasov was appointed Chairman of the Dissertation Council.
The meeting was opened by the General Director of the Institute, Academician Ali Abbasov, who brought the issues on the agenda to the attention of the meeting participants.
The meeting discussed the issue of appointing official opponents and creating commissions to determine the date of dissertation defense for candidates for PhD in Engineering Firuza Aliyeva, Elkhan Aliyev, Gulnara Velijanova, as well as candidate for DSc in Engineering Polad Heydarov, who had successfully passed the council seminar and submitted the relevant protocols to the defense council, and the relevant decisions were made by voting.