İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Monteneqroda keçirilən OPTIMA-2021 beynəlxalq elmi konfransında məruzə edib
29.09.2021 / Xəbərlər
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəhimov Anar Monteneqronun Petrovak şəhərində 2021-ci il sentyabr ayının 27-dən oktyabr ayının 1-nə kimi ZOOM platformasında Onlayn keçirilən ənənəvi XII Beynəlxalq “Optimallaşdırma və tətbiqləri” OPTIMA-2021 elmi konfransında (http://agora.guru.ru/display.php?conf=OPTIMA-2021) iştirak etmişdir. Konfrans Monteneqro Universiteti, Monteneqro Elmlər Akademiyası, Rusiya EA-nın Kompüter Hesablama Mərkəzi və s. təşkilatçılığı ilə işinə başlayıb.
Sentyabrın 28-də A.Rəhimov  “Parabolik tənlikdə yalnız zamandan asılı mənbələrin bərpası məsələsinin həlli haqqında” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuşdur.
Onlayn konfransa ABŞ, Fransa, Almaniya, İsveç, Rusiya, Meksika, Portuqaliya, Belçika, Finlandiya, Avstriya və s. kimi 25-dən çox olkənin tanınmış alimləri qatılıblar. Konfrans işini oktyabrın 1-nə kimi davam etdirəcək.

Scientist of ICS spoke at the International Conference OPTIMA-2021 in Montenegro
An employee of the Institute of Control Systems of ANAS, the leading researcher, Assoc. Prof. Anar Rahimov took part in the XII International Conference Optimization and Applications - OPTIMA2021 (http://agora.guru.ru/display.php?conf=OPTIMA-2021). The Conference is held from 27 September to 1 October, 2021 in Petrovac, Montenegro. The conference is organized by the Montenegrin Academy of Sciences and Arts, Federal Research Center "Computer Science and Control" of the Russian Academy of Science, University of Montenegro etc.
A.Rahimov  made the report entitled “On solution to the problem of recovering sources depending only on time in a parabolic equation” on 28 September. The report was interesting for the conference participants.
The online event brought together the famous scientists from USA, France, Germany, Sweden, Russia, Mexico, Portugal, Belgium, Finland, Austria and other more than 25 countries. The conference will continue until 1st of October.