20.10.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
19 oktyabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri institutunda fəaliyyət göstərən ED 1.19 Dissertasiya şurasının  elmi seminarında iddiaçı Elbrus Məlik oğlu Neymanovun 1208.01 – “Ehtimal nəzəriyyəsi” ixtisası üzrə “ Mürəkkəb cəm proseslərinin və onların sərhəd funksionallarının paylanmalarının tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi kecirilmişdir.
Dissertasiya işi müdafiə şurasının qərarı ilə növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”ə əsasən onlayn formatda keçirilmişdir.

The discussion of a dissertation took place
The discussion of the dissertation ""Investigation of complex integrated processes and distributions of their boundary functionals"" by applicant Elbrus Neymanov in the specialty 1208.01 - Probability theory was held at a scientific seminar of ED 1.19 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS on 19 October 2021.
By the resolution of the Council, the dissertation was recommended for submission to the next stage.
It should be noted that the discussion was held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.