20.10.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
19 oktyabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri institutunda fəaliyyət göstərən ED 1.19 Dissertasiya şurasının  elmi seminarında iddiaçı Elbrus Məlik oğlu Neymanovun 1208.01 – “Ehtimal nəzəriyyəsi” ixtisası üzrə “ Mürəkkəb cəm proseslərinin və onların sərhəd funksionallarının paylanmalarının tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi kecirilmişdir.
Dissertasiya işi müdafiə şurasının qərarı ilə növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”ə əsasən onlayn formatda keçirilmişdir.

Прошло обсуждение диссертационной работы
19 октября 2021 года на научном семинаре Диссертационного совета ED 1.19 при Институте систем управления НАНА прошло обсуждение диссертационной работы на тему «Исследование сложных суммарных процессов и распределений их граничных функционалов» соискателя Эльбруса Мелик оглу Нейманова по специальности 1208.01 – Теория вероятностей.
Решением Cовета диссертация рекомендована для представления на следующий этап.
Следует отметить, что обсуждение проводилось в соответствии с «Требованиями», утвержденными постановлением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г. об организации и проведении обсуждений на научных семинарах при диссертационных советах в период особого карантинного режима.