16.11.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
16 noyabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının
1)    3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçı: Əlizadə Ülkər Mehmanəli qızının Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi “Müstəvidə mürəkkəb təsvirlərin tanınması üsullarının və alqoritmlərinin işlənilməsi ( USM təsvirləri timsalında);
2)   1203.01- “Kompüter elmləri (texnika sahəsi)” ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçı: Salmanova Məlahət Nəsiman qızının Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01- “Kompüter elmləri (texnika sahəsi)” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi  “Qeyri səlis zaman petri  şəbəkəsinin tətbiqi ilə mürəkkəb sistemlərin idarəetmə model və alqoritmlərinin işlənməsi” mövzusunda təqdim edilən dissertasiya işlərinin müzakirəsi keçirilmişdir.
Dissertasiya işləri müdafiə şurasının qərarı ilə növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında keçirilmişdir.

The discussion of dissertations was held
Discussions of the following dissertations were held at the Dissertation Council D1.20 at the Institute of Control Systems (ICS) on November 16, 2021:
1) "Development of methods and algorithms for the recognition of complex 2D images (a case study of ultrasound images)" by Ulker Alizade for the degree of PhD in Engineering, specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing" at the meeting of the scientific seminar on specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing";
2) "Development of models and algorithms for controlling complex systems using a fuzzy Petri net" by Malahat Salmanova for the degree of PhD in Engineering, specialty 1203.01- " Computer Science (Engineering)" at the meeting of the scientific seminar on specialty 1203.01- "Computer Science (Engineering)".
By the resolution of the Dissertation Council, the dissertations were recommended for submission to the next stage.
The discussions were held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.