AMEA-nın müxbir üzü Qorxmaz İmanov beynəlxalq tədbirdə iştirak etmişdir
18-19 noyabr 2021-ci il tarixlərində Barselona Humanist İqtisadiyyat Məktəbinin təbliğ etdiyi “Yeni iqtisadiyyat” ideyası İspaniya İqtisadiyyat və Maliyyə Elmləri Kral Akademiyası (RACEF) tərəfindən "Sars-Covid-2-dən sonra yeni iqtisadiyyat. Reallıqlar və texnoloji inqilab" adlı hibrid formatda keçirilən XVI Beynəlxalq Aktın istiqamət xətii olmuşdur.
Tədbirdə RACEF və Barselona İqtisadi şəbəkəsinin işçi qrupu ilə əməkdaşlıq edən 13 ölkənin görkəmli alimləri, o cümlədən İqtisadiyyat və Maliyyə Elmləri Kral Akademiyasının xarici üzvü, AMEA-nın müxbir üzvü Qorxmaz İmanov bir araya gəlmişdirlər. Tədbirə onlayn şəkildə qoşulan Q.İmanov “Post-Covid national priorities for socio-economic development of Azerbaijan” (Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafı üçün Covid-dən sonrakı milli prioritetlər) adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
Tədbirə rəhbərlik edən RACEF-in prezidenti Xayme Xil Aluxa təqdimatla çıxış edərək post pandemiya dövrünün yeni iqtisadi modelinin təyinat və nəticələrini bölüşmüşdür.
RACEF Covid pandemiyası nəticəsində yaranan gərginliyi aradan qaldırmağa istiqamətlənən möhkəm, dolğun və universal iqtisadi dirçəlişin arxitektoru olan iqtisadi humanizm çağırışı edərək hibrid formatda keçirilən XVI beynəlxalq aktın proqramını başa vurmuşdur.

Corresponding Member of ANAS Gorkhmaz Imanov took part in the international event
The “new economy” promoted by the Barcelona School of Humanistic Economics became the guiding idea of the XVI International Act entitled “The New Economy after SARS-CoV-2. Realities and Technological Revolution”, which the Royal Academy of Economic and Financial Sciences (RACEF) of Spain held in a hybrid format from November 18 to 19, 2021.
The event was attended by prominent scientists from 13 countries collaborating with the RACEF working group and the Barcelona Economic Network, including Gorkhmaz Imanov, a foreign member of the Royal Academy of Economic and Financial Sciences, Corresponding Member of ANAS. Joining the event online, G. Imanov made a presentation on “Post-Covid national priorities for socio-economic development of Azerbaijan”.
RACEF President Jaime Gil Aluja, who chaired the event, made a presentation and shared the goal and results of the new economic model of the post-pandemic era.
RACEF concluded the program of the XVI International Act with a call for economic humanism, which is the architect of a strong, comprehensive and universal economic revival aimed at defusing tensions caused by the COVID-19 pandemic.