AMEA-nın müxbir üzü Qorxmaz İmanov beynəlxalq tədbirdə iştirak etmişdir
18-19 noyabr 2021-ci il tarixlərində Barselona Humanist İqtisadiyyat Məktəbinin təbliğ etdiyi “Yeni iqtisadiyyat” ideyası İspaniya İqtisadiyyat və Maliyyə Elmləri Kral Akademiyası (RACEF) tərəfindən "Sars-Covid-2-dən sonra yeni iqtisadiyyat. Reallıqlar və texnoloji inqilab" adlı hibrid formatda keçirilən XVI Beynəlxalq Aktın istiqamət xətii olmuşdur.
Tədbirdə RACEF və Barselona İqtisadi şəbəkəsinin işçi qrupu ilə əməkdaşlıq edən 13 ölkənin görkəmli alimləri, o cümlədən İqtisadiyyat və Maliyyə Elmləri Kral Akademiyasının xarici üzvü, AMEA-nın müxbir üzvü Qorxmaz İmanov bir araya gəlmişdirlər. Tədbirə onlayn şəkildə qoşulan Q.İmanov “Post-Covid national priorities for socio-economic development of Azerbaijan” (Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafı üçün Covid-dən sonrakı milli prioritetlər) adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
Tədbirə rəhbərlik edən RACEF-in prezidenti Xayme Xil Aluxa təqdimatla çıxış edərək post pandemiya dövrünün yeni iqtisadi modelinin təyinat və nəticələrini bölüşmüşdür.
RACEF Covid pandemiyası nəticəsində yaranan gərginliyi aradan qaldırmağa istiqamətlənən möhkəm, dolğun və universal iqtisadi dirçəlişin arxitektoru olan iqtisadi humanizm çağırışı edərək hibrid formatda keçirilən XVI beynəlxalq aktın proqramını başa vurmuşdur.

Член-корреспондент НАНА Горхмаз Иманов принял участие в международном мероприятии
Идея «новой экономики», продвигаемая Барселонской школой гуманистической экономики, стала путеводной нитью XVI Международного Акта, который Королевская академия экономических и финансовых наук (RACEF) провела с 18 по 19 ноября 2021 года под названием «Новая экономика после SARS- CoV-2. Реалии и технологическая революция» в гибридном формате.
В мероприятии приняли участие выдающиеся ученые из 13 стран, сотрудничающих с рабочей группой RACEF и Barcelona Economic Network, в том числе иностранный член Королевской академии экономики и финансовых наук, член-корреспондент НАНА Горхмаз Иманов. Подключившись к мероприятию в режиме онлайн, Г. Иманов выступил с докладом «Post-Covid national priorities for socio-economic development of Azerbaijan (Пост-ковидные национальные приоритеты социально-экономического развития Азербайджана)».
Президент RACEF Хайме Хил Алуха, председательствовавший на мероприятии, выступил с презентацией и поделился целью и результатами новой экономической модели постпандемической эпохи.
RACEF завершил программу XVI Международного Акта призывом к экономическому гуманизму, являющемуся архитектором сильного, полного и универсального экономического возрождения, направленного на снятие напряженности, вызванной пандемией COVID-19.