AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov beynəlxalq simpoziumda iştirak edib
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov 30 noyabr 2021-ci ildə Ukraynanın Kiyev şəhərində hibrid rejimdə keçirilən “Paton elmi ənənələri müasir elmin qarşısında duran yeni çağırışların işığında” Beynəlxalq simpoziumunda iclasında iştirak edib.
Ə.Sadıqov Simpoziumun plenar iclasında çıxış edərək Elmlər Akademiyalarının Beynəlxalq Assosiasiyasının prezidenti kimi akademik Boris Evgenyeviç Patonun MDB ölkələrində milli elmlər akademiyalarının qorunub saxlanmsında və inkişafıdaki rolundan, Azərbaycan-Ukrayna elmi əlaqələrindən, o cümlədən AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Ukrayna MEA-nın Akademik Qluşkov adına Kibernetika İnstitutu ilə əməkdaşlığından və onların inkişaf perspektivlərindən danışıb.
Ə.Sadıqov, həmçinin dünya şöhrətli alim akademik Paton haqqında şəxsi xatirələrini Simpozium iştirakçıları ilə bölüşüb.

Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov took part in an international symposium
Executive Director of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS, Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov took part in the meeting of the International Symposium "Paton's scientific
traditions in the light of new challenges facing modern science" held in Kyiv, Ukraine on November 30, 2021.
Speaking at the plenary session of the symposium, A. Sadigov spoke about the role of Academician Borys Yevgenyevich Paton as the President of the International Association of Science Academies in the preservation and development of national academies of sciences in the CIS, Azerbaijan-Ukraine scientific relations, including the cooperation between the Institute of Control Systems of ANAS and the Academician Glushkov Institute of Cybernetics National Academy of Sciences of Ukraine, and their development prospects.
A. Sadigov also shared his personal memories about the world-famous scientist with the participants of the Symposium.